מאמרים - האם אתם אנשים בעלי איטיליגנציה שכלית או רגשית? הדפסה מאתר מאמרים

האם אתם אנשים בעלי איטיליגנציה שכלית או רגשית?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]בחנו את עצמכם - האם אתם אנשים בעלי איטיליגנציה שכלית או רגשית? / מאת יואב ברנזוןהאינטליגנט השכלייתרונותיו - הוא מהיר קליטה, חריף, זריז ואמיבציוזי. הוא מנהל בנשמה, יודע להזיז דברים, כוחני, אגרסיבי, מאוד ממוקד, מאורגן ומעשי. הוא מצליח מבחינה כלכלית, הוא אינו מבזבז את זמנו והוא יעיל. הוא עומד בזמנים והוא איש של משימות ושל ביצועים.חסרונותיו - הוא חסר מנוח, חסר סבלנות, שטחי, יהיר, עצבני, קפדן, חשדן, מתלונן, ביקורתי והוא אף פעם אינו מסופק או מרוצה. הוא טכני מדי, חסר נשמה, אין לו הבנה או כבוד ליופי ולהרמוניה והוא חסר מעצורים. הוא מכחיש ומדחיק רגשות, הוא מבטל את העולם הרוחני, הוא חסר אמונה, נצמד לעובדות היבשות ולכללים נוקשים, מקדש את השכל, מתוחכם מדי, לעתים אף משכיל מדי, סגור כפלדה ובלתי נגיש.האינטליגנט הרגשייתרונותיו - הוא רך, מעודן, סבלני, מבריק, נעים וידידותי מאוד. הוא יודע להפעיל אחרים, לאפשר מרחב של יצירתיות, ספונטאניות ושחרור לאנשים סביבו. הוא חיובי, נשמה טובה, נהנה מהנאתם של אחרים ושם דגש על אווירה חיובית והצלחה קבוצתית.חסרונותיו - הוא מפוזר, בזבזן, איטי, עצלן, מורכב ומכביד על עצמו שלא לצורך. אין לו כבוד ליעדים, זמנים, כללים וחוקים. הוא מכחיש את הרצונות שלו, מסתפק במועט מדי, הוא מזלזל בכסף ובהצלחה מעמדית, הוא חסר ספקות ונאיבי מדי, הוא פרפקציוניסט, חסר גבולות ונוטה להיסחף אחרי אחרים. הוא גלוי מדי, נגיש מדי, פתוח מדי וחושפני.טובים השניים מן האחדאינטליגנציה שכלית משקפת את היכולת שלנו לקלוט חומר, לחקות במהירות אחרים, ליישם דברים בחיים שלנו ולהיות ממוקדים ותכליתיים. לעומת זאת, איטליגנציה רגשית משקפת את היכולת שלנו להגיע להבנות עמוקות, לעשות שינויים יסודיים בחיים, להתחבר לצד היצירתי שלנו, להתפתח כבני אדם, להגיע לפריצות דרך מפתיעות ולהגיע לשיאים ולביצועים פנומנאליים.אם תלמדו לשלב בין האינטילגנציה השכלית שלכם לאינטילגינציה הרגשית שלכם - תהפכו לאנשים אינטיליגנטים באמת. שימו לב, בכל אחד מאתנו קיימת אינטילגנציה רגשית ושכלית, אך לא אצל כולנו שתי האינטילגנציות הללו מאוזנות, מסונכרנות ועובדות בהרמוניה אחת עם השנייה. לכן, אם אתם מרגישים שאחד ממרכיבי האינטילגנציה שלכם מוזנח - התחילו לעבוד על עצמכם כדי לפתח אותו ולשלב אותו בחייכם. אם אתם מודעים לכך שאתם "מאותגרים שכלית" או "מאותגרים רגשית" - פעלו לשינוי המצב.וטיפ לסיום: סיפוק ושלמות נובעים מאינטיליגנציה שלמה ולא חלקית.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il