מאמרים - האם דפוסים הם דבר מצויין או גרוע? הדפסה מאתר מאמרים

האם דפוסים הם דבר מצויין או גרוע?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]האם דפוסים הם דבר מצויין או גרוע? / מאת יואב ברנזוןכולנו דפוסייםכולנו פועלים לפי דפוסי פעולה, דפוסי תגובה ודפוסי חשיבה הידועים מראש. אפילו אנשים יוצאי דופן או "בלתי צפויים" הם אנשים הפועלים על פי דפוסים ידועים מראש וקבועים.העובדה שכולנו דפוסיים אינה משנה את העובדה שאנו חופשיים לבחור בכל פעם לשנות את דפוסי הפעולה והתגובה שלנו, אלא רק מדגישה את העובדה שבכל פעם שאנו פועלים - אנו פועלים לפי דפוס כלשהו הטמון וקבוע בתוכנו.אין צורך לשבור דפוסים - צריך רק למלא אותם בתוכן שונההנטייה - המוטעית - של אנשים רבים היא להיאבק בדפוסים שלהם מתוך ניסיון "לשבור" אותם. הנחת המוצא שלהם היא שדפוסים הם דבר "רע" כי הם מקבעים את האדם ושוללים ממנו את החופש שלו, ולכן צריך להיפטר מהם.אלא שלאמיתו של דבר, דפוסים הם דבר טוב ואפילו מצויין. עצם המחשבה שניתן להיפטר מדפוסים היא מגוחכת - משום שאנו זקוקים לדפוסים קבועים כדי לשרוד, להתקיים, לשגשג ולהצליח. שימו לב, הדבר החשוב להבין לגבי דפוסים הוא שאין צורך לשבור אותם, אלא רק למלא אותם בתוכן חיובי שמתאים לנו ותורם לנו בכל תקופה ותקופה.דפוסים ניתנים להחלפה בכל עתדפוסים דומים לתשתית הכבישים במדינה. ללא תשתית כבישים קבועה - לא תהיה תנועה, לא תהיה כלכלה, לא תהיה צמיחה ולא יהיה חופש. באותה המידה בדיוק, איננו יכולים ואיננו צריכים לוותר על תשתית הדפוסים שלנו. להפך, אנו זקוקים לדפוסים באופן קריטי וחיוני, אבל כמובן שעלינו למלא אותם בתוכן חיובי, כי כל דפוס חיובי שאנו מאמצים לחיינו - יתרום באופן משמעותי ביותר לחיינו.למשל, מי שיש לו דפוס קבוע להגיע לעבודה בזמן או לסדר את הבגדים שלו בארון או לאכול אוכל בריא או לחיות חיים מאוזנים - משפר את איכות ורמת חייו באורח דרמטי. לעומת זאת, מי שהדפוס שלו הוא הרסני ומזיק - צריך להחליף אותו בדפוס חיובי, אחרת הוא ישקע לכישלון ולחוסר תפקוד כרוני.וטיפ לסיום: ככל שיש לכם יותר דפוסים חיוביים בחיים - כך רמת החיים ואיכות החיים שלכם תזנק כלפי מעלה.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il