מאמרים - כילדים - אנו נוטים לקחת על עצמנו את כל הטרגדיות שקורות מסביבנו הדפסה מאתר מאמרים

כילדים - אנו נוטים לקחת על עצמנו את כל הטרגדיות שקורות מסביבנו

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]כילדים - אנו נוטים לקחת על עצמנו את כל הטרגדיות שקורות מסביבנו / מאת יואב ברנזוןילדים בטוחים שהעולם סובב רק סביבםילדים נולדים בהרגשה שכל העולם סובב אותם. כבר מרגע לידתם ועד גילאי שנתיים-שלוש הם חווים את העולם כחלק אינטגרלי ובלתי נפרד מעצמם.רק בגילאים מאוחרים יותר, מתחיל להתרחש תהליך של היפרדות בין הילד לבין העולם ויתר האנשים שבו, כך שהילד מתחיל להבין שישנה הפרדה בין העצמי שלו לעצמי של אחרים.כשקורה משהו רע - ילדים לוקחים את האשמה עליהםילדים צעירים וגם אנשים מבוגרים שלא עברו בצורה בריאה תהליך של היפרדות רגשית - נוטים ליטול את האשמה על כל דבר רע שקורה בסביבה הקרובה והרחוקה שלהם. לעיתים הם אף נוטלים אחריות אישית על אירועים קשים או טרגדיות שקרו בעולם הרחב.זכרו, מי שאינו יודע להפריד בינו לבין העולם - יטול על עצמו אחריות גם על דברים שאין לו כל קשר אליהם. ומי שנוטל אחריות על כל דבר שקורה סביבו - אינו מסוגל ואינו יודע ליטול אחריות אמיתית על דבר.בגרות רגשית פירושה להפריד בין האחריות שלנו לאחריות של אחריםבגרות רגשית פירושה להפריד בין האחריות שלנו לבין האחריות של אנשים אחרים - כדי שנוכל להתמקד בעצמנו ולקחת אחריות מלאה על מעשינו בלבד.כשאנו אחראים באמת על מעשינו - יש לנו את הכוח להשפיע, לשנות ולשפר את המציאות שלנו ואף של הסובבים אותנו. לעומת זאת, כשאנו נוטלים על עצמנו אשמה שאינה שלנו - אנו למעשה בורחים מהאחריות האישית שלנו.וטיפ לסיום: אינכם אשמים בדבר. אתם אחראים רק על עצמכם. אל תקחו אחריות להחלטות ולבחירות של אחרים.אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il