מאמרים - מה ההבדל בין אדם בונה לאדם הורס? הדפסה מאתר מאמרים

מה ההבדל בין אדם בונה לאדם הורס?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]מה ההבדל בין אדם בונה לאדם הורס? / מאת יואב ברנזוןמבנה האישיותהאישיות של כולנו מורכבת משלושה חלקים מרכזיים: צד בונה, צד הורס וחלק בוחר. הצד הבונה והצד ההורס הם שני צדדים של אותו המטבע - צד אחד שרוצה בטוב ואילו הצד השני שרוצה ברע.החלק הגבוה של האישיות שלנו הוא החלק הבוחר. הוא זה שאחראי לבחור בכל רגע ורגע באיזה צד נעשה שימוש, בצד הבונה והטוב שלנו או בצד ההורס, השלילי והרע שלנו?החלק הבוחראנשים הרסניים אינם באמת אנשים שליליים, אלא אנשים שפשוט רגילים לבחור בצד ההורס והשלילי שבתוכם. הם מזניחים את הצד הטוב והבונה ומשקיעים אנרגיות בפיתוח הצד ההורס והשלילי שבהם.חשוב להבין שבכל רגע ורגע אנחנו יכולים לבחור מה להיות - שליליים או חיוביים. חיוביות ושליליות הם הרגלים בסך הכל. הם משקפים מיומנות. אם נבחר לאורך זמן בצד החיובי שלנו, נהפוך לאנשים חיוביים ונגלה מיומנות גבוהה בבנייה במקום בהרס.הבחירה בטובאנשים רבים חוששים לבחור בצד הטוב והבונה שלהם, משום שהם מאמינים שהצד הרע הוא חלק כה טבוע וכה עמוק בתוכם שהם אינם מסוגלים לבחור בצד אחר. הם חוששים להיפרד מהצד השלילי משום שהם רגילים אליו, מאמינים שלא ניתן לוותר עליו ומרגישים מחויבים אליו, כאילו הוא חלק בלתי נפרד מהם.אלא שהעובדה שאדם בחר במשך שנים לעשן אינה אומרת שהוא אינו יכול להפסיק. בדיוק באותה המידה, אדם שבמשך שנים הרגיל את עצמו לבחור להיות שלילי אינה הופכת אותו לאדם שלילי, ואינה מונעת ממנו לבחור דרך חדשה ושונה שקיימת בתוכו.וטיפ לסיום: בכל רגע נתון אתם יכולים לבחור להיות טובים. אם תתרגלו לבחור להיות טובים רוב הזמן - תגלו שהחיים שלכם הופכים לחיים טובים מאוד, ושאתם מרגישים מאוד טוב עם עצמכם. עם הזמן, הצד ההורס והשלילי שלכם יקטן ויצטמק עד שתשכחו שהוא בכלל היה קיים.אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il