מאמרים - מהם 6 מעגלי האבטחה המגנים עלינו מפני שליליות וביקורת הרסנית? הדפסה מאתר מאמרים

מהם 6 מעגלי האבטחה המגנים עלינו מפני שליליות וביקורת הרסנית?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]מהם 6 מעגלי האבטחה המגנים עלינו מפני שליליות וביקורת הרסנית? / מאת יואב ברנזוןמעגלי אבטחה - מהם?מעגלי אבטחה הם "חומות" הגנה מנטליים ופיזיים שנועדו להגן עלינו מפני שליליות והרסנות של אחרים ושל עצמנו. הם בנויים בדומה למערכות אבטחה בטחוניות, ומטרתם להבטיח הגנה מירבית על הדימוי העצמי שלנו ועל הרגש והלב שלנו.ללא מעגלי אבטחה אלה אנו למעשה פרוצים לחלוטין להשפעות שליליות, לביקורת הרסנית, להתקפות מרושעות ולמניפולציות קטלניות של אחרים כלפינו או שלנו כלפי עצמנו.(1) מעגל ראשון - חיוביותחיוביות היא המעגל הראשון ו"הרך" ביותר במערך ההגנה שלנו. חשיבה חיובית דוחה שליליות ו"מפזרת" אותה. שימוש במשפטים חיוביים מקל עלינו להתנער מביקורת שמוטחת בנו, מחליש אותה ובסופו של דבר ממוסס אותה.(2) מעגל שני - שטיפת מוחשטיפת מוח היא מעגל האבטחה השני והנוקשה יותר. כאשר מעגל האבטחה הראשון נפרץ והשליליות מצליחה לפגוע בחיוביות שלנו עלינו להפעיל את מנגנון ההגנה השני והוא שטיפת מוח חיובית. שטיפת מוח חיובית היא למעשה משפטים חיוביים אינטנסיביים שאנו מחדירים לראשנו בצורה שיטתית כדי לחזק ולמקד את החיוביות שלנו.(3) מעגל שלישי - מאבקמאבק ומלחמה הם מעגל האבטחה השלישי. בשלב בו שני המעגלים הראשונים נפרצו עלינו להשתמש במעגל השלישי והוא מעגל המלחמה. במעגל זה אנו תוקפים את האויב שלנו בצורה רוחנית, פורקים עליו את כל הכעסים שלנו ומשחררים את כל הזעם, העצב והעצבים שלנו עליו. בצורה דימיונית אנו מנהלים התקפה חסרת מעצורים על האדם המבקר אותנו ומוציאים עליו את כל השנאות והרוע שלנו עד שאנו "הורגים אותו" מבחינה רוחנית ונרגעים.(4) מעגל רביעי - הרפייהמנוחה והרפייה הם מעגל האבטחה הרביעי. אם גם מעגל האבטחה השלישי אינו מצליח לסייע לנו אנו מפעילים את המעגל הרביעי. מעגל זה פירושו הרפייה, מנוחה מוחלטת מכל מאמץ, פינוק, חיזוק הגוף ומתן מרגוע ושקט לנפש שלנו. במקרים רבים מעגלי האבטחה הראשונים נפרצים בתקופות מסויימות פשוט משום שאנו חולים, עייפים, מותשים או עמוסים בדאגות. חשוב להבין שכאשר אנו חלשים פיזית אנו עוסקים באופן אוטומטי יותר בשליליות מאשר בחיוביות. במצב של חולשה או מחלה, החיזוק המנטלי של שלושת מעגלי האבטחה הראשונים אינו יעיל בהכרח משום שקודם כל אנו זקוקים לחיזוק פיזי כמו אכילה טובה, מנוחה ארוכה, צבירת שעות שינה והורדה של המתחים.(5) מעגל חמישי - חיזוק חיצוניחיזוק חיצוני הוא המעגל החמישי. מעגל זה מופעל במידה וכל ארבעת המעגלים הראשונים אינם מסייעים. במצב זה יש צורך בסיוע חיצוני מקצועי, כמו טיפול, הנחייה מקצועית, הכוונה או שיחה מלב אל לב עם אדם חזק ומבין שיעניק לנו חיזוק ראשוני משמעותי ויחזיר אותנו מחדש לדרך המלך ולגישה החיובית.(6) מעגל שישי - נטרול איומיםהמעגל האחרון הוא נטרול וביטול מוחלט של האיום החיצוני. במצב זה, כאשר אנו מגיעים למסקנה שאין דרך אחרת - מנתקים מגע עם אותו אדם שפוגע בנו וכך מנטרלים את הפגיעות שאנו חווים מצידו. למשל, נפרדים מבן זוג מתעלל או מתפטרים ממקום עבודה בו יש בוס משפיל ומחפשים חלופות טובות ובריאות יותר כמו בן זוג מפרגן או בוס מאפשר וחיובי.וטיפ לסיום: מי שלא לומד להגן על עצמו ועל נפשו העדינה - ימצא את עצמו רוב חייו נפגע, מתוסכל, מוחלש ומנוצל על ידי אחרים.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il