מאמרים - אנו חיים בכוכב הבחירה - מה פירוש? הדפסה מאתר מאמרים

אנו חיים בכוכב הבחירה - מה פירוש?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]אנו חיים בכוכב הבחירה - מה פירוש? / מאת יואב ברנזוןאין משמעות למה שמובן מאליוהכוכב שלנו הוא כוכב הבחירה. פירושו של דבר שאנו חיים על פני כוכב שבו הדבר החשוב והמרכזי ביותר בחיים היא היכולת שלנו לבחור את דרכנו, את התנהגותינו, את תגובותינו ואת העדפותינו. שום דבר בחיינו אינו מובן מאליו, אוטומטי, צפוי מראש או תוצאה של גורל או מזל.שימו לב, הדבר המרכזי המבדיל את בני האדם מכל יצור אחר עלי אדמות הוא כושר הבחירה של בני האדם, שיקול הדעת שלהם, האפשרות שלהם לעצור, לשקול ולפעול בצורה שהיא אינה אוטומטית.רק בחירה מבטיחה הערכהרק אם תבחרו את החיים שלכם - לחיים שלכם תהיה משמעות. רק אם תרגישו שאתם אלה שבוחרים לעשות, לפעול, לקחת אחריות, להוביל, להשפיע, לשנות ולשלוט בפעולותיכם היומיומיות - יהיו לכם חיים של סיפוק ואושר.ללא בחירה - אין הערכה. אין הערכה עצמית, אין הערכה לאחרים, אין הערכה לחיים, אין הערכה לשום דבר - כי כל דבר הוא מובן מאליו, אינו קשור אלינו, אינו מושפע מאתנו ואינו תוצאה של הכושר שלנו לבחור בו.מה זה אומר "לבחור"?אם אתם רואים את החיים בצורה חד-ממדית - אין לכם בחירה. אם אין לכם אפשרות תמידית לבחור בין שתי אלטרנטיביות - אין לכם בחירה בחיים. אם החיים הפכו עבורכם להשלמה עם אפשרות אחת, עם מסלול אחד, עם דרך אחת - אין לכם בחירה כי אין לכם בררה.לבחור פירושו להיות מסוגל לראות בכל מצב לפחות שתי אפשרויות ולא רק אפשרות אחת. לבחור פירושו להיות מסוגל לעצור ולא להגיב באופן אוטומטי על סיטואציה. לבחור פירושו להיות מסוגל להרגיש בכל יום מחדש חופשי ומשוחרר ולא מאולץ, כפוי, נעול וחסום. לבחור פירושו לקחת אחריות על כל דבר שקורה או יקרה לכם בחיים. לבחור פירושו לבחור בטוב ולא ברע.וטיפ לסיום: אם אינכם נלחמים על זכות הבחירה שלכם - אתם מחמיצים את משמעות החיים על כוכב הבחירה.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il