מאמרים - מה ההבדל בין פרואקטיביות לריאקטיביות ומי מביניהם עדיף? הדפסה מאתר מאמרים

מה ההבדל בין פרואקטיביות לריאקטיביות ומי מביניהם עדיף?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]מה ההבדל בין פרואקטיביות לריאקטיביות ומי מביניהם עדיף? / מאת יואב ברנזוןריאקטיביות - תגובתיותריאקטיביות היא תגובתיות. אנשים ריאקטיביים הם אנשים שמגיבים לאנשים אחרים ופועלים ביחס לעמדות ולדעות של אנשים אחרים - ולא בזכות עצמם.ריאקטיביות נובעת ממקום של העדר אג'נדה, העדר סדר יום, העדר דרך. אנשים חסרי דעה עצמאית, ערכים משל עצמם ודרך משל עצמם נוטים להיות אנשים תגובתיים וריאקטיביים יותר, המסוגלים רק להגיב לדרכם של אחרים.פרואקטיביות - הובלהפרואקטיביות היא הובלה. אנשים פרואקטיביים הם אנשים דומיננטיים שאינם מגיבים לאחרים ואינם פועלים ביחס לעמדות ולדעות של אנשים אחרים - אלא רק בזכות עצמם וביחס ישיר לעצמם.פרואקטיביות נובעת מדרך, מגישה, מאג'נדה. פרואקטיביות אופיינית לאנשים משפיעים ובעלי ערכים המובילים קו משלהם, ומתעלמים מדרכים של אחרים.פרואקטיביות עדיפההגישה הפרואקטיבית עדיפה על הגישה הריאקטיבית, משום שהיא מבטיחה הצלחה ושליטה בחיים. אנשים ריאקטיביים הם תמיד חלשים יותר, מבולבלים יותר וילדותיים יותר. הם מבצעים טעויות גדולות יותר בחיים, משום שהם אינם עקביים ואין להם דרך אחת ברורה. למעשה, הם מגיבים לדברים אמוציונאלית במקום להוביל דברים רציונאלית.לעומת זאת, אנשים פרואקטיביים הם תמיד חזקים יותר, משפיעים יותר, ברורים יותר ובוגרים יותר. הם מבצעים פחות טעויות בחיים משום שהם עקביים יותר, ממוקדים יותר וצמודים יותר לדרך מסוימת.וטיפ לסיום: להיות אדם פרואקטיבי פירושו ללכת בדרך שאתה מאמין בה ללא סטיות או הפרעות חיצוניות.אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il