מאמרים - ישנה בעייתיות טמונה באיזוק האלקטרוני כאמצעי להפגה של מסוכנות הטבועה בחשוד או בנאשם הדפסה מאתר מאמרים

ישנה בעייתיות טמונה באיזוק האלקטרוני כאמצעי להפגה של מסוכנות הטבועה בחשוד או בנאשם

נכתב על ידי תקדין המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל

[ הדפסת המאמר ]

ב"ש 91785/08, מדינת ישראל נ' פרנק מטודי

כב' השופטת: ס' רוטלוי


26.08.2008

העובדות:
1. מדובר בבקשה לפי סעיף 52(א) לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים), התשנ"ו - 1996 לעיון מחדש בהחלטתו של בית משפט זה, במסגרתה שוחרר המשיב לחלופת מעצר בתנאים מגבילים.
2. נגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו חמישה אישומים בעבירות בהתאם לחוק המאבק באירגוני פשיעה, התשס"ג - 2003 וחוק איסור הלבנת הון, התש"ס - 2000.

ההכרעה:
1. עולה תמונה של אדם, העושה דין לעצמו ומזלזל בבוטות, השכם והערב, בהחלטות בית המשפט השונות בעניין שחרורו לחלופת מעצר כמו גם בנציגי הרשויות האמונים על ביצוען.
2. בפרק זמן קצר יחסית הספיק המשיב להפר את תנאי שחרורו בערובה בבוטות רבה, באופן שיטתי ובעקביות.
3. ישנה בעייתיות הטמונה באיזוק האלקטרוני כאמצעי להפגה (בוודאי עצמאית), של מסוכנות הטבועה בחשוד או בנאשם (זאת גם נוכח זמני התגובה של סיירי היחידה מעת שנרשם אירוע ועד אשר אלו מתייצבים בבית המפוקח).
4. קיימת עילה למעצרו של המשיב ולא ניתן להפיגה בחלופת מעצר.
5. אדם, אשר בחר להתעלם מתנאי שחרורו, כפי הנראה עשרות פעמים, ועשה ככל העולה על רוחו, יצא מביתו ללא אישור עשרות פעמים, חיבל במכשור הפיקוח ; אדם שאימת הערבות הגבוהה שהפקיד לא השפיעה עליו מלהפר פעם אחר פעם את תנאי שחרורו; אדם אשר החליט בוקר אחד לקום ולנסוע לאילת, מרחק מאות קילומטרים ממקום השהייה שאושר לו על ידי בית המשפט. דומה שתם האמון שיש ליתן במשיב, אמון שניתן לו ברוחב יד במשך זמן רב.
6. לא נראה כי בפיקוח כלשהו יש כדי להפיג את המסוכנות הטבועה בעצם מעשיו - הפרותיו של המשיב, כמו גם את החשש שהמשיב (שהינו בנוסף בעל נתינות זרה) יבכר ביום מן הימים להימלט מאימת הדין, או ינסה לשבש הליכי משפט.
7. ביהמ"ש מקבל את הבקשה, מבטל את שחרורו בתנאים מגבילים של המשיב ומורה על מעצרו עד תום ההליכים נגדו.
אודות הכותב:
את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il