מאמרים - מהי התבגרות אמיתית וכיצד צולחים אותה בשלום? הדפסה מאתר מאמרים

מהי התבגרות אמיתית וכיצד צולחים אותה בשלום?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]מהי התבגרות אמיתית וכיצד צולחים אותה בשלום? / מאת יואב ברנזוןמילדותיים לבוגריםאנשים ילדותיים נוטים לברוח מהתמודדות, הם נוטים לחפש את החדש על פני טיפוח הישן, הם מעדיפים את הדרך הקלה ולא את הדרך הקשה, הם נעלבים במהירות, מתרחקים מאנשים בקלות ואינם סולחים לעולם.לעומת זאת, אנשים בוגרים נוטים להתמודד חזיתית עם קשיים - עד שהם גוברים עליהם. הם נוטים לטפח דברים קיימים או ישנים ולא רק לרוץ אחרי הנוצץ והזוהר. אנשים בוגרים אינם מחפשים דווקא את הדרך הקלה או את הדרך הקשה אלא את הדרך הנכונה, האמיתית והמוסרית. הם אינם נעלבים במהירות, הם מחוסנים יותר, חזקים יותר, הם מסוגלים לבחור את דרך התגובה שלהם, וברוב המקרים הם מסוגלים לבחור לסלוח לאנשים.התבגרות מאוזנתאנשים שנותרים ילדותיים - מוותרים בקלות, נבהלים במהירות, מגיבים בפזיזות ומשנים את חייהם בהינף רגע. לעומתם, אנשים שהתבגרו - נלחמים על מה שחשוב להם, שומרים על איפוק ועל רוגע פנימי, מגיבים במתינות ואינם מבצעים שינויים דראסטיים בחייהם.שימו לב, תהליך התבגרות מאוזן מבוסס על שילוב בין הסקרנות והגמישות הילדותית לבין האחריות, ההתמדה והמשמעת האופיינית למבוגרים. זכרו, תהליך של התבגרות מאוזנת אינו יכול להתרחש מבלי שהצד הילדותי והצד המבוגר יבואו לידי ביטוי בצורה הרמונית.האמת הפנימית ושיקול הדעתבגרות מאוזנת ועוצמתית נבחנת ביכולת שלנו לשלב בין האמת הפנימית שלנו לבין הכושר שלנו ליישם אותה בצורה אחראית בהתאם למציאות בה אנו חיים.אנשים ילדותיים נוטים לשים בצד את שיקול הדעת, ולברוח אל הקל ואל הפנטזיה כל פעם מחדש. הסקרנות הילדותית שלהם והצורך שלהם בחופש טוטאלי פוגמים בשיקול הדעת שלהם, ומביאים עליהם סבל עצמי רב ומיותר. גם אנשים אחראיים מדי ומבוגרים מדי, נוטים לשים בצד את האמת הפנימית שלהם ולהדחיק אותה שנים על גבי שנים. חוש האחריות המוגזם שלהם מביא עליהם סבל עצמי רב ומיותר.וטיפ לסיום: רק אם תקפידו להתבגר בצורה מאוזנת תוכלו גם ליהנות מהחיים ולחגוג אותם ועדיין לשמור על יציבות ואחריות לאורך שנים.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il