מאמרים - כיצד תצרו לעצמכם הגדרה עצמית? הדפסה מאתר מאמרים

כיצד תצרו לעצמכם הגדרה עצמית?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]הגדרה עצמית חייבת להיות הגדרה חיובית ולא שלילית / מאת יואב ברנזוןאל תגדירו אתכם ביחס לאחריםכולנו מחפשים לעצמנו הגדרות אמיתיות של הזהות המקצועית והזהות הזוגית. הגדרה עצמית היא מרכיב חיוני וחשוב בדרך אל הביטחון, השלמות והאושר. אולם לא כולנו יודעים כיצד להגדיר את עצמנו, וממה עלינו להיזהר כשאנו מנסים להגדיר את עצמנו.אל תגדירו את עצמכם ביחס לאחרים - כי אי אפשר להשוות בין אדם לאדם. זכרו, האושר שלכם הוא הסיוט של השכן שלכם. החיים הם מאוד ייחודיים ומגוונים. אתם שונים ומיוחדים בעצמכם. לכן, אל תשוו את עצמכם לאף אחד, זולת עצמכם. אל תנהלו תחרות עם אחרים. אל תלכו בדרכים של אחרים. חפשו את הדרך שלכם, את הדרך האמיתית והייחודית שלכם, כי רק איתה תוכלו להיות שלמים באמת.אל תגדירו את עצמכם כנגד אחריםאל תגדירו את עצמכם כנגד או בניגוד לאחרים, כי בכך את מחמיצים את עצמכם - ובגדול. מי שאינו מכיר את עצמו ואינו יודע מי הוא - נוטה בדרך כלל להתנגד לדעות של אחרים כדי להבליט את עצמו, אולם ברגע שאין למי להתנגד - הוא עצמו נעלם. זכרו, זה בלתי אפשרי לדעת את עצמנו דרך התנגדות לאחרים. זה בלתי אפשרי לגדול מתוכנו דרך התנגדות לאחרים. מרידה, התרסה או שלילה של האחר לא רק שהיא אינה מאפשרת לנו להכיר את עצמנו, אלא שהיא מרחיקה אותנו ממה שאנו באמת.כדי לדעת מי אנחנו באמת, עלינו לחפש בתוכנו אחר תשובה חיובית. לא תשובה שלילית, ולא תשובה שבאה על דרך השלילה או האלימינציה. עלינו למצוא מהו הדבר המגדיר אותנו, רק אותנו, לא ביחס למישהו אחר ולא בניגוד למישהו אחר. הגדרה חיובית היא הדרך היחידה שבה נוכל להרגיש ולחוות את השלמות שלנו, את הביטחון שלנו ואת הייחודיות שלנו בחיים.הגדרה עצמית חייבת לנבוע ממקום חיוביזכרו היטב, שברגע שההגדרה העצמית שלכם היא הגדרה חיובית ולא הגדרה שלילית או הגדרה יחסית - כל החיים שלכם הופכים בבת אחת לחיוביים, כי הבסיס עליו נשענים כל החיים שלכם הוא לראשונה בסיס חיובי ביסודו. אדם ללא הגדרה עצמית חיובית הוא אדם שאינו מסוגל להתחייב באמת לשום דבר ולאף אחד, כי הוא לא מצא את המחויבות העצמית שלו. הוא אדם שאינו מסוגל להיות שלם ומאושר עם אף אחד, כי הוא לא מצא את השלמות והאושר הפנימי שבתוכו. הוא אינו מסוגל לקבל את האחרים, כי הוא לא גילה את הדרך לקבל את עצמו. הוא אינו מסוגל ליהנות ולשמוח בשמחתם של אחרים, כי הוא לא גילה את השמחה והאושר הטמונים בו. הוא אינו מסוגל להעריך ולהודות לאחרים, כי הוא לא הצליח עדיין להעריך ולהודות על עצם קיומו בעולם.חוסר בהגדרה עצמית חיובית הוא הסיבה המרכזית לסבל ולתסכול עצמי. מי שאין לו הגדרה עצמית חיובית - הוא אדם תלוש, חסר תקווה ונטול אחיזה בעצמו ובעולם. הוא חי בתחושה של בלבול מתמיד, של חיפוש ללא תוחלת, של חוסר עניין והעדר תשוקה לשום דבר. מי שחסרה לו הגדרה עצמית חיובית - נמצא בבריחה מתמדת מעצמו. לכן, חשוב ביותר שתחפשו את ההגדרה העצמית החיובית שלכם. נסו ללמוד ולהבין מה אתם כן במקום מה אתם לא.וטיפ לסיום: אל תשקטו ואל תנוחו עד שתמצאו את ההגדרה העצמית החיובית שלכם. בלעדיה - לא תוכלו לשקוט ולנוח לעולם.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il