מאמרים - מהי הדפוס האמביוולנטי וכיצד להתמודד איתו? הדפסה מאתר מאמרים

מהי הדפוס האמביוולנטי וכיצד להתמודד איתו?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]מהי הדפוס האמביוולנטי וכיצד להתמודד איתו? / מאת יואב ברנזוןכן ולאהדפוס האמביוולנטי הוא דפוס של "כן ולא". מצד אחד כן אבל מצד שני תמיד ישנו את הלא. אמביוולנטיות הוא מצב בסיסי של תסכול, חוסר שלמות, חוסר קבלה עצמית וחוסר שביעות רצון.אנשים של כן ולא תמיד ימצאו את הכן ואת הלא בכל דבר - במקום העבודה, בדירה בה הם חיים, עם בני הזוג שלהם ולמעשה כמעט בכל תחום. במקום להכריע בין הכן והלא ולהגיע לכיוון אחד מוגדר - הם מתנדנדים כל הזמן בין קצוות.אנשים תנודתייםהבעיה של אנשים אמביוולנטיים היא התנודתיות שלהם. הסיבה שהם אינם יציבים ומתנדנדים כל הזמן קשורה לכך שאין להם הגדרה עצמית ברורה ומחייבת של עצמם - ומכאן גם של העולם בו הם חיים.החיים דורשים דיוק וידיעה עמוקה יותר של עצמנו. כדי להיות מאושרים עלינו להכיר את עצמנו בצורה אינטימית ולדעת מה עושה לנו באמת טוב ומה באמת אנו מחפשים בחיים. אנשים אמביוולנטיים לא יודעים מה עושה להם טוב ולכן הם ממשיכים להתנדנד בין מצבים ובין עולמות וערכים - מתוך קושי להכריע מה טוב ומה לא טוב עבורם.ללמוד ללכת על הקו הישרמי שרוצה לטפל בדפוס האמביוולנטי שלו חייב ללמוד "ללכת על הקו הישר" - במקום לעלות ולרדת כל הזמן. במילים אחרות, עליו ללמוד להתמיד בדברים לאורך זמן כדי לברר לעצמו מה הוא מרגיש ביחס אליהם.מי שלומד להתמיד בדברים לאורך זמן מתחיל לפתח במשך הזמן רגישות עדינה ועמוקה יותר לרצונות האמיתיים שלו וכך הוא הופך לאדם החלטי וברור יותר לעצמו ולאחרים. לעומת זאת, מי שקופץ מדבר לדבר פועל ממקום של פחדים וחששות ולכן מזניח שוב ושוב את היכולת האמיתית שטמונה בו לדעת מה הוא רוצה מעצמו ומהחיים.וטיפ לסיום: אמביוולנטיות היא שיטה לברוח מעצמנו ומהאמת הפשוטה והרגשית שלנו.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il