מאמרים - כיצד פותרים פחדים? הדפסה מאתר מאמרים

כיצד פותרים פחדים?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]כיצד פותרים פחדים? / מאת יואב ברנזוןהפחד שלפניהפחד שלפני הוא הפחד הגלוי. למשל, אישה פוחדת להיכשל במבחן הנהיגה, והפחד הזה משתק אותה בכל פעם שהיא ניגשת לבחינה המעשית ומנסה לקבל את הרישיון המיוחל.הפחד שלפני הוא הפחד הפשוט והברור ורוב בני האדם מתמקדים בו בניסיון להתגבר עליו. אלא שהפחד שלפני הוא רק החלק הגלוי של הבעיה. עיקר הבעיה עם פחדים הוא הפחד שאחרי.הפחד שאחריהפחד שאחרי הוא הפחד הסמוי. למשל, אישה שמכשילה את עצמה שוב ושוב במבחן הנהיגה משום שהיא פוחדת שאם היא תקבל את הרישיון היא תעשה תאונת דרכים או תזיק בנהיגתה לאנשים שהיא אוהבת.הפחד שאחרי הוא למעשה המכשול הסמוי שניצב מאחורי המכשול הגלוי. הפחד שאחרי הוא למעשה החשש מפני התגברות על הפחד הגלוי והתמודדות עם המכשול הסמוי שניצב מאחוריו.פיתרון פחדים אמיתי חייב להתרכז גם בפחד שלפני וגם פחד שאחריפיתרון פחדים חייב לקחת בחשבון גם את הפחד הגלוי וגם את הפחד הסמוי שמסתתר מאחוריו. כאשר אין התמודדות עם הפחד שאחרי, הסיכוי להתגבר על הפחד שלפני היא נמוך מאוד.לעומת זאת, ברגע שפותרים את הפחד שאחרי, קל הרבה יותר להתגבר על הפחד שלפני משום שהפחד שאחרי הוא הפחד הסמוי, העמוק והמשמעותי יותר מאשר הפחד הגלוי שהוא בדרך כלל תירוץ שטחי וכיסוי לפחד האמיתי.וטיפ לסיום: לכל פחד יש את החלק הגלוי והחלק הסמוי שלו.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il