מאמרים - כיצד נוצר חוסר קשב עצמי? הדפסה מאתר מאמרים

כיצד נוצר חוסר קשב עצמי?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]כיצד נוצר חוסר קשב עצמי? / מאת יואב ברנזוןפגיעה בקשבפגישה בקשב העצמי נובעת מטראומה כלשהי, מכישלון או מהפסד שמוביל אנשים להפסיק להאמין לעצמם ולהפסיק להקשיב לקול הפנימי שלהם ולאינסטינקטים שלהם.קשב פנימי הוא מצב בו אנו נותנים אמון במה שאנו מרגישים גם אם הדבר אינו הגיוני או אין לו הסבר ריאלי ומעשי. חוסר קשב הוא מצב בו אנו מתחילים להתעלם ממה שאנו מרגישים וכופים על עצמנו לחיות במצבים שלמעשה איננו רוצים ואיננו מקבלים אותם מבפנים.חוסר הקשבה לקול הפנימיהקול הפנימי הוא מהיר וראשוני. הוא ממקד אותנו כבר למן ההתחלה במה שמפריע לנו או לא טוב לנו בכל סיטואציה. הוא אומר לנו מה נכון ומה לא נכון עבורנו באופן אישי.רבים אינם סומכים על הקול הפנימי שלהם. כתוצאה מכך הם דוחים את המסרים הבאים מן הקול הפנימי שלהם ומאלצים את עצמם לחיות בקונפליקטים פנימיים: מצד אחד הקול הפנימי אומר דבר אחד אך מצד שני הראש אומר דבר אחר.חיים מוטעיםחיים מוטעים הם חיים המבוססים על התעלמות רבת שנים מהקול הפנימי ומתן עדיפות למסרים המגיעים מהראש. חשוב להבין שהתעלמות מהקול הפנימי היא בלתי אפשרית, ובסופו של דבר לא ניתן להתעלם או למחוק את המסרים המגיעים מבפנים.עם השנים, המסרים הללו רק הולכים ומתחזקים, עד שאין ברירה אלא להיכנע להם. חוסר קשב וניסיון להתעלם מהקול הפנימי מסוגלים רק לדחות את הקץ, אבל לא לשנות את המסר.וטיפ לסיום: רק אנשים שאינם קשובים לעצמם יכולים לחיות בחיים שהם אינם אוהבים, ועדיין להעמיד פנים ולצפות מעצמם להחזיק מעמד או להשלים עם המצב.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il