מאמרים - מי הם השד והעורב ומהו תפקידם? הדפסה מאתר מאמרים

מי הם השד והעורב ומהו תפקידם?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]מי הם השד והעורב ומהו תפקידם? / מאת יואב ברנזוןהעורבהעורב הוא הצד הביקורתי והסגור שבתוכנו. תפקידו של העורב הוא להזהיר אותנו מפני סכנות, לעצור אותנו מפני שטויות, לבלום אותנו מפני מהפכות ולגרום לנו לבצע פעולות והחלטות הגיוניות ובטוחות.העורב הוא ביקורתי להחריד, מפחד מכל דבר, רואה שחורות כרוני. הוא מצליף בנו, בולם אותנו, מונע מאיתנו כל שמחת חיים ודבר שטות, עוצר אותנו מכל דחף או חשק ובסופו של דבר מותיר אותנו בחיים יבשים ופונקציונאליים.השדהשד הוא הצד המשוחרר והמטורף שבנו. תפקידו של השד הוא לפתוח בפנינו אפשרויות והזדמנויות, ליצור ולעורר פנטזיות וריגושים, חלומות והרפתקאות גדולות ומסעירות.השד הוא קפיץ בתוך בקבוק הרוצה להשתחרר החוצה כל הזמן. הוא חסר כל שיקול דעת, פועל רק לפי גחמות רגעיות, הוא מוביל אותנו לצעדים חסרי היגיון, למצבי סכנה, לעליות רגעיות, להישגים מדהימים אך לא פעם גם להפסדים כואבים, טראומות, טרגדיות וסבל.האיזון הנכוןהעורב והשד מייצגים את "המאניה-דפרסיה" הקיימת באדם. העורב הוא הצד הדיכאוני והריאלי מדי ואילו השד הוא הצד המוטרף והמשוחרר מדי. אנשים שפועלים דרך העורב הם אנשים מדוכאים וקפואים שחייהם מוגבלים ומשעממים ואילו אנשים שפועלים דרך השד הם אנשים מוטרפים שחייהם הם סערה בלתי פוסקת.גם השד וגם העורב הכרחיים לקיומנו, אולם עלינו לדעת לאזן ביניהם בצורה נכונה מבלי לתת לאף אחד מהם להשתלט עלינו. האיזון הנכון בין השד והעורב פירושו להקפיד שבבחירות החשובות בחיים יהיו תמיד מעורבים גם שיקולים של השד וגם שיקולים של העורב - אך אף פעם לא שיקולים של רק אחד מהם.וטיפ לסיום: בלי העורב - השד שבנו היה משתחרר והיינו מאבדים כל שיקול דעת בחיינו. בלי השד - העורב שבנו היה בונה עבורנו עולם קפוא, חסר חיים ודכאוני.אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il