מאמרים - מהי התעללות נפשית וכיצד תזהו אותה? הדפסה מאתר מאמרים

מהי התעללות נפשית וכיצד תזהו אותה?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]מהי התעללות נפשית וכיצד תזהו אותה? / מאת יואב ברנזוןטרור בביתהתעללות נפשית היא תהליך של פגיעה נפשית המתחולל בסביבה הקרובה, חוזר על עצמו בשיטתיות לאורך תקופה ארוכה ומביא לתוצאות הרסניות וחמורות ביותר.התעללות נפשית בדרך כלל נעשית על ידי אדם קרוב, כמו למשל בן זוג, הורה, חבר קרוב, שכן, מורה או בוס. התעללות נפשית כוללת איומים, השפלות, אלימות פיזית, שקרים, טרור בבית, טרטורים, מניפולציות, הסתרות, ניצול וזלזול.נפש קורסת, מיוסרת או קרועהאנשים שעוברים התעללות נפשית מגלים במשך הזמן כי הנפש שלהם אינה חזקה או בריאה כפי שהיא הייתה בעבר. הם חווים סוג של התדרדרות נפשית הנגרמת כתוצאה מכך שנפשם מתחילה לקרוס, להתייסר או להיקרע בגלל ההתעללות הנפשית.אנשים שחווים או חוו התעללות נפשית הם אנשים שההתנהגות שלהם מפסיקה להיות נורמאלית והיא מתחילה להיות התנהגות מעוותת, לא יציבה ובלתי הגיונית מכיוון שהיא מבוססת ברובה על חששות, חשדות, פחדים וכאב במקום על ביטחון, חיוביות ושמחה.בחנו את עצמכםהתעללות נפשית גורמת לסימפטומים התנהגותיים רבים, ובהם:דיכאון ונטילת כדורים נוגדי דיכאון.

חולשה כרונית.

פסימיות ובכי.

פוביה חברתית.

התרחקות והתנתקות מאנשים קרובים.

שנאת אדם וקנאה כרונית.

קושי לתפקד ביום יום.

הפרעות קשב חמורות.

תגובות עצבניות או אלימות.

לחץ ועצבים כפייתיים.

שאלות בזהות המינית.

ספקנות עצמית כפייתית.

עישון ושתיית אלכוהול מוגזמת.

הפרעות פיזיות כמו קשיי עיכול, השמנה, כאבי ראש כרוניים, גמגום.וטיפ לסיום: התעללות נפשית שלא טופלה יכולה להפוך עם השנים למחלה נפשית שתגרום למגבלות תפקוד חמורות ולאובדן הפוטנציאל האישי. הדרך לטפל בהתעללות נפשית היא להתרחק ממקור ההתעללות ובאופן שיטתי על פני מספר חודשים להזין ולטעון את הנפש מחדש באמונה, ביטחון, חיוביות וגישה בריאה לחיים.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il