מאמרים - הגבר הסופג הדפסה מאתר מאמרים

הגבר הסופג

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]הגבר הסופג

מדוע הוא סופג ומהו הקונפליקט האישי שלו? / מאת יואב ברנזוןחיים עם אימא אקספרסיביתגבר סופג הוא גבר שחי עם אימא חסרת גבולות, אקספרסיבית, מתבטאת, מוחצנת ובלתי צפויה. בילדותו, הוא התרגל למצב שבו מדי פעם אימא שלו משתוללת, מאבדת שליטה ומתפרצת.החיים עם אימא מוחצנת וחסרת שליטה לימדו את הגבר הסופג - לספוג. הוא הסתגל למצב והרגיל את עצמו לסבול בשקט, לנשוך שפתיים, לקבל את המצב, לסתום את הפה כשאימא משתוללת, להקטין את עצמו, להפנים את רצונותיו ולחכות עד יעבור זעם. לימים, הוא בוחר לעצמו בת זוג דומה לאימא שלו, שמרשה לעצמה להתפרץ כנגדו מדי פעם, ממש כמו אימא שלו.הקונפליקט הפנימי של הגבר הסופגהקונפליקט הפנימי של הגבר הסופג הוא זה: מצד אחד, עמוק בתוכו הוא מבין ומרגיש שההתנהגות של אימא שלו ושל הנשים שהוא בוחר לעצמו היא התנהגות לא נכונה שפוגעת ופוצעת אותו שוב ושוב. התחושה הפנימית שלו היא תחושה קשה, לא נעימה וסובלת והוא מכיר בכך שמשהו לא בסדר במציאות שבה הוא חי.אולם מצד שני, הוא מרגיש שהוא אינו יכול להתקומם כנגד אימא שלו או כנגד בנות הזוג שלו משום שזה מה שהוא יודע, זה מה שהוא מכיר ובאיזשהו אופן הוא כבר התרגל לתת לגיטימציה להתפרצויות של נשים כלפיו ואולי אף להאשים את עצמו בהתפרצויות הללו.בחירה חדשה - חיים חדשיםהגבר הסופג יכול לבחור לחיות את חייו מחדש, ולהחליט שהתפרצויות חסרות שליטה אינם דבר לגיטימי עוד בחייו. עליו לתת לעצמו את החופש להשתחרר מהמחלה של אימא שלו ולהפסיק לקבל את ההתנהגות שלה כלגיטימית.בחירה חדשה תוביל את הגבר הסופג לחיים חדשים. לא עוד להיות פח הזבל של תסכולים וכעסים של נשותיו. לא עוד להיות חסר אונים ולסתום את הפה. הגבר הסופג יכול ללמוד להתבטא בעצמו, להגיד מה הוא מרגיש וחושב ולשים גבולות בפני ההשתלחויות הבלתי נשלטות של נשים כלפיו.וטיפ לסיום: גבר סופג יכול לאזן את הקשרים הזוגיים שלו ולהפוך אותם לקשרים הוגנים, בריאים ומכבדים יותר אם רק יציב גבולות לאישה שלו ויפסיק לקבל בהכנעה את ההתפרצויות שלה ולספוג אותם ללא התנגדות.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il