מאמרים - כיצד תרפא את הגבריות שלך? הדפסה מאתר מאמרים

כיצד תרפא את הגבריות שלך?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]כיצד תרפא את הגבריות שלך? / מאת יואב ברנזון

הפגיעה הראשוניתאבא פגוע פוגע בבנו. הוא מתעלם ממנו, גורם לו להרגיש חסר ערך בדיוק כמותו, הוא מזלזל בו, יורד עליו, מבקר ושופט אותו, משדר לו שלעולם לא יהיה מרוצה ממנו, מחליש אותו, נאבק איתו, לוקח לו את הבכורה ודוחק אותו הצידה.בנים רבים נפגעים בילדותם מאביהם. כתוצאה מכך, הגבריות שלהם נסדקת, מתפרקת, נחלשת וביטחונם העצמי יורד. הם תופסים את עצמם כלא יוצלחים, כלא מסוגלים, כלא חשובים, ובעיקר - כגברים שאסור להם להקשיב לעצמם ולעשות את מה שהכי טוב להם.הקיבעון הרגשיאם לא מטפלים בפצעים מהילדות נושאים אותם בפנים לכל החיים ולמעשה מתקבעים עליהם. הקיבעון רגשי של גברים פגועים מתבטא בכך שתהליך הצמיחה שלהם כגברים הופסק או נקטע כבר בילדותם, יש להם מחסום רגשי מלהתפתח והם למעשה נשארים כל חייהם נערים וילדותיים.התוצאה של הקיבעון הרגשי היא רחבה ועמוקה: היא מתבטאת בכך שהגבר אינו מכיר או רוצה לקחת על עצמו את תפקידיו הגבריים, הוא אינו מסוגל להיות אחראי באופן מלא על עצמו או על אחרים, הוא אינו מעיז להיות אמיץ ואמיתי, הוא אינו לוקח ברצינות את המילה שלו, הוא תמיד מתקפל, מתפתל ומשקר לעצמו ולאחרים, הוא אינו מכיר את עצמו באמת והוא אינו מחובר לעצמו, הוא אינו מוכן לחיות בצורה מלאה, הוא חושש לשאוף ולהצליח והוא אינו שואף ללכת אחרי מטרה ודרך ולבנות חיים של משמעות.תהליך הריפויתהליך הריפוי לגבר פגוע הוא תהליך שבו הגבר בונה מחדש גבריות בריאה וממשיך מאותו המקום בו נקטע תהליך הצמיחה הטבעי שלו. גבר בריא הוא גבר שמפסיק להסתכל על החיים ממבט של ילד מפוחד ומבולבל אלא עולה כיתה ומסתכל על החיים ממבט של גבר אחראי שבונה לעצמו את הדרך שלו.כתוצאה מכך, הוא כבר אינו מסתכל על אביו מלמטה אלא מלמעלה. הוא אינו מביט על אביו כמי שפגע בו או הזיק לו אלא כמי שהיה מוגבל ומסכן ולא ידע לבטא את האבהות שלו. הוא אינו מסתכל על נשותיו מלמטה - בהערצה, בפחד או בתחושת נחיתות וחוסר אונים אלא מלמעלה - בעוצמה, באחריות ובדאגה להן. הוא אינו מסתכל על ילדיו מלמטה - בפחד, בחשש או כטורח וכורח אלא הוא מסתכל על ילדיו מלמעלה - כאבא, כמנהל, כאחראי וכגבר מגן שבחר לחיות חיים של משמעות.וטיפ לסיום: ברגע שאתה מפסיק לנסות לספק את אבא שלך או להסתכל עליו מלמטה כמי שפגע בך - אתה מתחיל לחיות את חייך כגבר אחראי ובריא.אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il