מאמרים - מהי הפרעת כסף וכיצד יוצאים ממנה? הדפסה מאתר מאמרים

מהי הפרעת כסף וכיצד יוצאים ממנה?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]מהי "הפרעת כסף" וכיצד יוצאים ממנה? / מאת יואב ברנזון

הפרעת כסף דומה להפרעת אכילההפרעת אכילה והפרעת כסף הן הפרעות זהות במאפיינים שלהן. הפרעת אכילה היא מצב בו אדם הופך את האוכל לאמצעי כדי לפצות על חלל או כאב רגשי. הוא אוכל הרבה, הוא אוכל מעט, הוא צם, הוא בולס אוכל בכמויות גדולות. בכל מקרה, הוא מתעסק באוכל כאילו האוכל הוא הבעיה כאשר לב הבעיה היא הכאב הרגשי.הפרעת כסף היא מצב בו אדם עסוק בכסף במקום בחיים. הוא מפזר המון, נכנס לחובות, דואג כמה יהיה, מוצא דרך לחסוך ואז מפזר שוב. בכל מקרה, הוא מתעסק בכסף כאילו הכסף הוא הבעיה כאשר לב הבעיה היא הכאב הרגשי.כסף כפיצוי רגשיכל דבר יכול להפוך באופן מקרי לפיצוי רגשי. ילדה שצחקו עליה בבית הספר מגיעה הביתה ובמקרה פותחת את המקרר. היא רואה עוגה ומחליטה לאכול ממנה. המוח שלה עושה "הלחמה" בין הכאב הרגשי ותחושת הדחייה שהיא מרגישה בליבה בגלל שמציקים לה בבית הספר לבין אוכל, מתוקים ועוגות. מרגע זה ואילך מתחילה ההפרעה, ובכל פעם שהיא מרגישה רע היא פונה באופן תת-הכרתי ואוטומטי למקרר.גם כסף יכול להפוך לפיצוי רגשי. ילדה שהרגישה חסרת ערך וחשיבות במשפחה רואה בטלביזיה את החיים היפים של העשירים. במוחה מתחולל תהליך "הלחמה" בין חיי שפע לבין הכאב הרגשי ותחושת הדחייה שהיא מרגישה בתוך משפחתה. מרגע זה ואילך מתחילה ההפרעה, ובכל פעם שהיא מרגישה רע עם עצמה או לא שווה היא יוצאת באופן תת-הכרתי ואוטומטי למסע קניות ולפזרנות.הכסף הוא חסר משמעות - הרגשות כןכסף הופך להפרעה כאשר הכסף מתחיל לתפוס את המקום המרכזי ולא האדם ורגשותיו. חשוב להבין, שכסף או אוכל הם כמעט חסרי משמעות לאושר שלנו ואילו הרגשות הם הדבר החשוב ביותר לאושרנו.כדי לצאת מהפרעת כסף חשוב להתחיל להתייחס לרגשות, לכאב הרגשי, לתחושת הדחייה או חוסר החשיבות ולרפא אותה. אל הכסף יש ללמוד להתייחס כפי שמתייחסים לכל דבר אחר, בצורה מאוזנת, נכונה, בוגרת ועניינית, כאמצעי קיום ותו לאו.וטיפ לסיום: הפרעת כסף היא מצב של חוזר איזון בהתייחסות לכסף, חוסר יכולת ליהנות מכסף ובריחה מהבעיה הרגשית אל הכסף כאמצעי פיצוי ו"ריפוי".אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il