מאמרים - דיאטה בקיץ הדפסה מאתר מאמרים

דיאטה בקיץ

נכתב על ידי ענת לובלינסקי

[ הדפסת המאמר ]

לכאורה, נראה כי בקיץ קל יותר לעשות דיאטה. אנחנו נמצאים יותר שעות מחוץ לבית ורחוק מהמקרר, שעות האור הארוכות מעלות את רמת הסרוטונין בדם וההשתוקקות לפחמימות יורדת וכשחם בחוץ קל לנו יותר לאכול פירות וירקות טריים.

בפועל יש בקיץ הרבה מכשולים שמי ששומר על דיאטה ותפריט מאוזן צריך להישמר מפניהם. לדוגמה פירות, אשר נחשבים למזון מצוין לדיאטה אך מכילים גם הרבה סוכר ועודף סוכר בגוף שלנו הופך לשומן ולכן לא כדאי להפריז באכילתם. דוגמה נוספת היא גלידות, המרענן של הקיץ שמכיל אחוזי שומן רבים.

מעבר לכל אלו בקיץ אנחנו נוהגים לטייל, לאכול יותר בחוץ, לנסוע לנופשים או לצאת לחופשות מה שגורם לנו לצאת מהשגרה שלנו וכמובן גם משגרת האוכל שאליה אנו רגילים.


אז מה עושים? איך אפשר לעשות דיאטה בקיץ?

- הקפידו לאכול 2-3 מנות פרי ביום. מנת פרי שווה לפרי בינוני (בגודל של אגרוף) או לכוס של פרי חתוך לקוביות.
- הקפידו על שתיית מים, לפחות 8-10 כוסות מים ביום.
- קיימות בשוק גלידות דיאטטיות וגלידות יוגורט מאוד טעימות שיכולות להוות תחליף נחמד לדבר האמיתי, השתדלו לקנות אותן הביתה ולא את גלידות השמנת.
- כשאתם יוצאים לחופש או לנופש, שלבו במהלכם פעילות גופנית. ארזו במזוודה נעלי ספורט ובגדי ספורט וכך תוכלו לשרוף יותר קלוריות ולא להרגיש רגשי אשם על הארוחות הגדולות.

הנה מספר רעיונות לנשנושי קיץ ושמירה על דיאטה:

- יוגורט 0% שומן + פרי חתוך לקוביות + כף גרנולה (מוזלי)
- שלגוני דייאט
- פרוסת אבטיח עם גבינה בולגרית 5% שומן (150 גר')
- קלח תירס בינוני (אפשר לאכול אותו קר)
- קפה ברד בהכנה ביתית בבלנדר עם קרח, חלב דל שומן וממתיק מלאכותי
- שיק פירות בהכנה ביתית בבלנדר.

מעבר לכל העצות שנתנו פה, דאגו להיות פעילים במהלך היום, אל תשבו כל היום במזגן של הבית, העבודה והרכב, צאו החוצה, טיילו, עשו הליכות בים בשעות הערב הנעימות יותר, השתמשו במדרגות במקום במעליות ותמיד תזכרו שגם אם נשברתם וגם אם אכלתם קצת מעבר למה שמותר, לא קרה כלום, מחר יום חדש ואם תחזרו לשגרת האוכל שלכם ישר, מעידה חד פעמית לא תהיה משמעותית.

אודות הכותב:
ענת לובלינסקי - אימון דיאטה אישי

  • דיאטה - אימון דיאטה אישי
  • [ הדפסת המאמר ]

    מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
    http://www.articles.co.il