מאמרים - מהי פירמידה הפוכה וכיצד ניתן להימנע ממנה בעסקים? הדפסה מאתר מאמרים

מהי פירמידה הפוכה וכיצד ניתן להימנע ממנה בעסקים?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]מהי פירמידה הפוכה וכיצד ניתן להימנע ממנה בעסקים? / מאת יואב ברנזון

פירמידה ישרהפירמידה ישרה היא מצב בו עסק מתנהל כך שהבעלים של העסק מרוויח יותר ואילו העובדים שלו מרוויחים פחות ממנו. בעסק המבוסס על פירמידה ישרה בעל העסק נמצא בראש הפירמידה ואילו העובדים שלו נמצאים במורד הפירמידה - מתחתיו.עסקים בריאים הם עסקים הבנויים בשיטת הפירמידה הישרה. בעל העסק הוא תמיד למעלה ואילו יתר העובדים מדורגים מתחתיו, כך שלעולם אין מצב בו עובדים מרוויחים יותר מאשר בעל הבית.פירמידה הפוכהבפירמידה הפוכה העובדים מרוויחים יותר מבעל הבית. פירמידה הפוכה הוא מצב של עסק חולה ולא מתפקד. בעל העסק למעשה מפרנס ברווחה את העובדים שלו בעוד הוא עצמו מרוויח פחות מהם ולעיתים אף מפסיד.למשל, מצב של פירמידה הפוכה הוא מצב בו סוכן מכירות בעסק מרוויח יותר מבעל העסק עצמו הודות להסדר עמלות מפליג. בסוף החודש לוקח סוכן המכירות משכורת כפולה או משולשת ממשכורתו של בעל העסק עצמו.להפוך את הפירמידה מחדשהדרך להפוך את הפירמידה העסקית מחדש ולגרום לכך שבעל הבית ירוויח יותר מעובדיו היא תהליך המבוסס על מספר עקרונות: צמצום הוצאות, הקטנת העסק, התמקדות באזורי הרווח ושינוי המודל העסקי.עסק חולה הוא עסק שבו בעל הבית אינו יודע לדאוג לעצמו ולפרנס את עצמו כפי שצריך. במקום זאת, הוא מפרנס את עובדיו בכבוד ולמעשה עובד בשבילם ולא בשביל עצמו. בעל העסק מקבל מעט אם בכלל ואילו עובדיו מקבלים הרבה יותר ממנו ונהנים בזכותו. העול, המתח, החובות, המימון והקשיים נופלים על בעל הבית ואילו עובדיו גוזרים קופון ולוקחים הביתה משכורות גבוהות.וטיפ לסיום: כל עסק המבוסס על פירמידה הפוכה צובר חובות עצומים ובסופו של דבר קורס. בעל הבית הולך הביתה עם חובות גדולים ואילו העובדים לוקחים את הזכויות והפיצויים ועוברים למקום עבודה אחר ללא פגע.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il