מאמרים - מהי נכות מקצועית ומהן תוצאותיה? הדפסה מאתר מאמרים

מהי נכות מקצועית ומהן תוצאותיה?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]מהי נכות מקצועית ומהן תוצאותיה? / מאת יואב ברנזוןנכות מקצועיתנכות מקצועית היא מצב בו אדם יודע לעשות חצי עבודה אך לא עבודה שלמה. למשל, הוא יודע להיות יצירתי בעבודה, ליזום וליצור רעיונות אבל הוא אינו יודע להיות מעשי ופרקטי מספיק כדי ליישם אותם.או למשל, הוא עובד בצורה טכנית וטובה, אבל הוא משולל כוחות יצירתיים, הוא סגור ומרובע, הוא אינו יודע לחשוב מחוץ לקופסה והוא אינו יודע לאלתר או להמציא דברים חדשים.מהן התוצאות של נכות מקצועיתנכות מקצועית תמיד מובילה לתלות. למשל, אדם שיודע לעבוד בתוך מסגרות כשכיר אך אינו יודע להיות עצמאי ולנהל עסק בכוחות עצמו. כתוצאה מכך, הוא תמיד יהיה תלוי במעסיקים שלו, ואף פעם לא יהיה משוחרר ליזום בעצמו עסק משלו או שהוא ינסה להקים עסקים עצמאיים ותמיד ייכשל.או למשל, אדם שהוא יזם בנשמתו שיודע ליצור עסקים ולהוביל רעיונות כלכליים חדשים אך אינו יודע לטפח עסקים ולנהל אותם בצורה מסודרת ברמה השוטפת. כתוצאה מכך, הוא תמיד יקים עסקים שייקלעו לצרות כלכליות או שהוא יהיה זקוק לשותף שניתן לסמוך עליו, אדם שיודע לרדת לפרטים הקטנים ולבצע את העבודה היומיומית במקומו. הבעיה היא, שכל חייו הוא יהיה תלוי בשותפים מעין אלה, ואם הוא יאבד אותם מסיבה כלשהי - הוא עלול לאבד את כל העסק שלו, כי לבד הוא אינו מסוגל לנהל עסקים בצורה נכונה.דרכי פיתרוןלנכות מקצועית ישנן שני דרכי פיתרון אפשריות: הראשונה, לחיות עם הנכות, להשלים איתה ולהתאים לה פיתרון משלים, כמו למשל לקחת שותף אסטרטגי שיחפה על הנכות המקצועית שלכם וישלים את כל מה שאתם אינכם טובים בו.השנייה, ללמוד את "חצי השני" המקצועי שלכם ולשלוט בו. כלומר, ללמוד ולהשלים את מה שאינכם יודעים לעשות היטב כרגע (להיות יצירתיים, משווקים ונועזים או לחילופין, להיות טכניים, אחראיים ומסודרים) כך שבסופו של דבר תהיו אנשי מקצוע שלמים (גם יצירתיים וגם טכניים), לא תהיו תלויים באף אחד ולא תחוו נפילות כלכליות.וטיפ לסיום: נכות מקצועית שלא טופלה מביאה בדרך כלל לנפילות כלכליות כואבות בגלל העדר כישורים מספיקים להצלחה. לעומת זאת, שלמות מקצועית היא מצב מאוזן שבו אין סיכוי להפסד כלכלי כי אתם אנשי מקצוע אמיתיים ושלמים.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il