מאמרים - כיצד מתגברים על חוסר אונים, תסכול וזעם בחיים? הדפסה מאתר מאמרים

כיצד מתגברים על חוסר אונים, תסכול וזעם בחיים?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]כיצד מתגברים על חוסר אונים, תסכול וזעם בחיים? / מאת יואב ברנזוןבהעדר אלטרנטיבה - כועסיםכל אדם שמוצא את עצמו תקוע במצב בלתי אפשרי - יתחיל לפתח בתוכו כעסים חזקים ביותר כלפי עצמו או כלפי מישהו שלדעתו אחראי למצבו ו"אשם" במציאות שלו. הטבע האנושי אינו מוכן לקבל מצב של תקיעות, של חוסר אונים או של חסימה בלתי ניתנת למעבר, ולכן אנשים מפתחים כעסים אדירים במצבי תקיעות.למרבה האירוניה, אנשים רבים יוצרים לעצמם במו ידיהם מצבים "סגורים", מצבים בלתי אפשריים או מצבים ללא מוצא. הם מגדירים את מצבם כבלתי אפשרי - וכתוצאה מכך מפתחים כעס, זעם ותסכול נוראי על כך שהם אינם יכולים "לצאת" מהמצב שלהם.החכמה בחיים היא להיות פתוחיםהחיים אינם תקועים, כי לכל מצב תמיד ישנה אלטרנטיבה אחת או יותר. החיים כל כך עשירים, יצירתיים, מגוונים, צבעוניים ומלאי אפשרויות - שתמיד, גם במקרה הגרוע ביותר, ישנה תמיד עוד דרך אחת לפחות שניתן ללכת בה וממנה להתקדם הלאה.מי שחושב שהחיים הם נתיב אחד סגור בלבד - טועה. החיים הם מגוון אינסופי ורב-ממדי של אפשרויות, וזו האמת. צריך רק להישאר פתוחים ולראות את האפשרויות הללו. ואם אינכם רואים אותם - פשוט חפשו אותם בכוח, עד שתמצאו.מהו כוח האלטרנטיבה?רוב האנשים התקועים אינם מחפשים אלטרנטיבות למצבם, ולכן הם נותרים תקועים. הם אינם עושים שימוש בכוח האדיר של האלטרנטיבה. הם אינם מחפשים פתרונות יצירתיים ודרכים חדשות, אלא מנסים ללכת בכוח באותה השיטה ובאותה הדרך, מבלי לשנות את גישתם.למשל, אדם שמיואש מהעבודה שלו או מכך שהבוס שלו אינו מקדם אותו לא חייב להרגיש תקוע - הוא יכול לחפש עבודה אחרת או מעסיק אחר שיקדם אותו בשכר וביחס. או למשל, אדם שמיואש מהזוגיות שלו, והוא מרגיש מוזנח, דחוי, נבגד, מושפל או מוכה לא צריך להרגיש תקוע - הוא יכול לחפש לעצמו בני זוג נדיבים ואכפתיים שיעניקו את הצרכים החשובים לו באמת.וטיפ לסיום: ברגע שאדם מוצא אלטרנטיבה למצבו - כוח המיקוח שלו עולה פלאים, התסכול שלו נעלם ואין בו כבר שום כעס על מי שכביכול "תקע" אותו או "אשם" במצבו.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il