מאמרים - אם ברצונכם להנהיג אחרים - עליכם ללמוד תחילה לשרת אנשים הדפסה מאתר מאמרים

אם ברצונכם להנהיג אחרים - עליכם ללמוד תחילה לשרת אנשים

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]אם ברצונכם להנהיג אחרים - עליכם ללמוד תחילה לשרת אנשים / מאת יואב ברנזוןאין אחריות ללא כפיפותאם אינכם מסוגלים להיות כפופים לאחרים - אינכם מסוגלים להיות באמת אחראיים. אנשים מרדניים, פראיים, אגוצנטריים וכוחניים אינם מסוגלים להיות מנהיגים טובים - משום שהם אינם מסוגלים להכפיף את עצמם ולרסן את תאוותיהם האישיות. אנשים כאלה - כאשר הם מקבלים את רסן השלטון וההנהגה - מובילים את אנשיהם לאסונות ולהפסדים משום שהם פועלים מתוך גחמות ודחפים אישיים.זכרו, מי שרוצה להנהיג אחרים - חייב ללמוד תחילה לשרת אותם. שירות נובע מצניעות, מריסון, מאחריות ומרצון טוב, בעוד ששררה נובעת מכוח מופרז, מאטימות, מזלזול ומצורך בהאדרה אישית.הנהגה היא שרות ולא מרדף אחרי כוחאנשים רבים מבלבלים בין כוח להנהגה. מנהיג אינו בעל הכוח - מנהיג הוא בעל העוצמה. ועוצמה אמיתית נובעת מחיבור לאנשים ולא מרודנות כלפיהם. עוצמה אמיתית נובעת מאהבת אנוש ולא מדיכוי של הרוח האנושית.הנהגה היא למעשה שרות לטובת הכלל ולא מרדף אחרי כוח אישי. מנהיגים אמיתיים - להבדיל מרודנים - הם אנשים שהמניע המרכזי לפועלם הוא הרצון לעשות טוב לאנשים, לשפר את מצבם ולהעצים אותם. הם מבינים שהכוח שניתן להם נועד לטובת הכלל ולא לשימושם הפרטי. לכן, אנשים שרודפים אחרי כוח אישי ואגו אינם מנהיגים הזוכים לאמון ולאהבת האנשים - אלא פוליטיקאים מכוערים המעוררים סביבם חשדנות וניכור.מי שמשרת אחרים לומד על גבולות הכוחכאשר אתם משרתים אחרים, עובדים בכפיפות לגדולים מכם, מחליטים לרסן את עצמכם או להקריב מעצמכם לטובת אנשים אחרים - אתם לומדים על גבולות הכוח האישי שלכם. דרך שירות אחרים - אתם לומדים מהי הנהגה מאנשים מנוסים מכם, אתם לומדים מתי לדחוף קדימה ומתי עדיף לעצור ולהמתין, אתם לומדים על סבלנות, על איפוק, על שיקול דעת, על עבודת צוות ועל כבוד להיררכיה.רק מי ששרת אחרים תקופה - מסוגל להבין מהם גבולות הכוח ומסוגל להרגיש את קדושת הכוח. ללא תקופה של שירות וכפיפות לאחרים - לא תוכלו להיות מנהיגים אמיתיים ושלמים, כי תמיד יחסר לכם ישוב הדעת, הבגרות והצניעות האישית.וטיפ לסיום: מנהיג זחוח אינו מנהיג - הוא סתם אדם שיכור מכוח בלתי מרוסן ומסוכן, לעצמו ולפקודיו.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il