מאמרים - ללא הצבת יעדים בהירה - אנו הולכים לאיבוד הדפסה מאתר מאמרים

ללא הצבת יעדים בהירה - אנו הולכים לאיבוד

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]ללא הצבת יעדים בהירה - אנו הולכים לאיבוד / מאת יואב ברנזוןאדם ללא יעדים הוא אדם מועד לפורענותחשבו על ספינה גדולה באמצע הים, ללא מגדלור ומצפן שיכוונו אותה. ספינות טרופות הן ספינות שאיבדו את המגדלור שלהן, בדיוק כפי שאנשים שאיבדו את היעדים והמטרות הברורות שלהם בחיים הם אנשים שמועדים לפורענות ובדרך כלל הופכים לטרף קל בידי אחרים.זכרו, אדם ללא יעדים הוא אדם המועד לפורענויות מסוגים שונים - ניתן להשפיע עליו בקלות לשנות את דעתו, הוא נוהג לוותר על חייו ועל מה שחשוב לו באמת לטובת החיים של אנשים אחרים, מעשיו מבולבלים וסותרים והוא משנה את כיוון חייו פעמים רבות.יעדים הופכים את חיינו לבעלי משמעות ותכליתאם אדם אינו מציב לעצמו יעדים ברורים - לא רק שהוא מאבד את דרכו בחיים אלא שהוא מאבד גם את המשמעות של היום יום שלו. שימו לב, כל יום שעובר ללא תכלית, ללא מטרה, ללא יעד, ללא כיוון ברור - הוא יום מבוזבז.לעומת זאת, מי שמציב לעצמו יעדים ברורים - הופך כל יום בחייו לעוד צעד קטן בדרך להגשמת תוכניותיו הגדולות. כך בדיוק הוא יוצק משמעות עמוקה וסיפוק גדול מכל יום ויום, ומכל צעד וצעד שהוא עושה, גם אם הוא קטן ושולי בפני עצמו.הצבת יעדים מגדילה את העוצמה שלנו ואת השליטה שלנו בחיינומי שרוצה לשלוט בחייו ולהרגיש עוצמה - חייב לתכנן את חייו, לכוון אותם למטרות חשובות ולעשות מאמץ יומיומי כדי להתקדם אל אותם היעדים.אנשים ללא תוכניות בחיים נוטים לזלזל בצעדים הקטנים. הם סבורים - בטעות - שרק צעד דרמטי ומהפכני הוא צעד "בעל ערך" ושצעדים קטנים הם חסרי משמעות. עם הזמן, הם הופכים לאנשים מתוסכלים וריקניים יותר ויותר, משום שהם אינם יודעים למלא את חייהם בתוכן ובסיפוק בזכות הצעדים הקטנים שמהם מורכבת תוכנית החיים הגדולה שלהם.וטיפ לסיום: הצבת יעדים בחיים היא בדיוק כמו לשחק בלגו - היא הופכת את החיים שלנו לחיים פשוטים וכייפיים.אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il