מאמרים - מהם חוקי ההשקעה הנכונים וכיצד תהפכו מספקולנטים למשקיעים מצליחים? הדפסה מאתר מאמרים

מהם חוקי ההשקעה הנכונים וכיצד תהפכו מספקולנטים למשקיעים מצליחים?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]מהם חוקי ההשקעה הנכונים וכיצד תהפכו מספקולנטים למשקיעים מצליחים? / מאת יואב ברנזוןספקולנטספקולנט הוא אדם שמשקיע סכום של כסף בצורה מסוכנת. הוא מכניס את עצמו לסיטואציה לא ברורה ולא מוגדרת על בסיס הנחה, תקווה או ציפייה עתידית לעליית מחירים ורווח קל. בסופו של דבר, מרבית הספקולנטים מפסידים את כספם בשלב כלשהו.משקיעמשקיע הוא אדם שמשקיע סכום של כסף בצורה בטוחה. הוא נכנס רק לסיטואציות כלכליות וודאיות וברורות, שלא על בסיס הנחה כלשהי אלא על בסיס וודאות וידיעה ברורה שהוא מרוויח כבר כעת. מרבית המשקיעים עושים כסף וצוברים נכסים וכוח כלכלי עם השנים.חוקי ההשקעהישנם מספר חוקי השקעה בסיסיים שבעזרתם תלמדו להיות משקיעים ולא ספקולנטים:1. השקיעו בתחום בו אתם מומחים או בקיאים.

2. השקיעו רק ממה שיש לכם. לעולם אל תיקחו הלוואות לצורך השקעה.

3. הימנעו מהשקעה לא וודאית. אם אין לכם כלים או יכולת מתמטית להעריך בוודאות שתרוויחו מההשקעה - אל תשקיעו.

4. הקפידו להשקיע בהשקעה הנושאת לכם פירות מיידיים ולא פירות עתידיים.

5. קנו רק במחיר מוזל ונמוך. אם המחיר אינו זול - אל תרכשו.ההבדל בין השקעה לספקולציה - דוגמה מתחום הנדל"ןספקולנט ירכוש בית בכסף שאין לו ובמינוף גבוהה של 90 או 100 אחוזים מתוך ציפייה ששוק הנדל"ן ימשיך לעלות כדי שהוא יוכל לממש את הנכס ולהרוויח עליו סכום ניכר בבוא היום. לעומתו, המשקיע ירכוש נכס במימון עצמי של 50 אחוזים, ישכיר את הנכס למספר שנים מראש בתשואה ידועה ומובטחת וירוויח על ההשקעה שלו כבר מהיום הראשון.במידה והשוק נופל - הספקולנט יפסיד את כל כספו וימצא את עצמו שקוע בחובות גדולים במשך שנים, בעוד שמצבו של המשקיע יישאר ללא שינוי והוא ימשיך לקבל את שכר הדירה הקבוע שלו למשך שנים בתשואה שאותה הוא ידע וקבע עוד בטרם נכנס בכלל להשקעה.וטיפ לסיום: עשיית כסף והשקעות מוצלחות אינן עניין של מזל אלא הם תלויים בשני תנאים אחרים לחלוטין: היכולת להשקיע נכון וההימנעות המוחלטת מכל מהלך ספקולטיבי.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il