מאמרים - כתיבת דרשות בר מצווה הדפסה מאתר מאמרים

כתיבת דרשות בר מצווה

נכתב על ידי ירון בוני

[ הדפסת המאמר ]

לכל ההורים וילדי בר בת מצווה - דבר ראשון מזל-טוב !


האירוע בפתח -
החלטתם לכתוב את הדרשה בעצמכם?

הרשו לי לחלוק אתכם מספר עצות לכתיבה נכונה:

כלל ראשון: חשוב מאוד לכתוב את הדרשה בהלך הרוח ובאווירת המשפחתית, למה הכוונה? לכל משפחה יש את הסגנון והמאפיינים הייחודיים לה - ישנם משפחות המעוניינות באירוע מכובד ויותר טקסי, ישנם משפחות המעוניינות באירוע חוויתי ורגשי וישנם משפחות המעוניינות בשילוב של שניהם, כתיבת דרשת בר מצווה צריכה לאפיין את הלך הרוח של האירוע ולהיכתב בהתאם לסגנון הרצוי. מעבר לכך כתיבת הנאום אמורה לשקף ולהיכתב בסגנון המתאים לנואם !
(נואם לא חייב להיות חתן בר מצווה אלא גם אב או אם שקוראים נאום לבנם ),אחת הסיבות שהביאו אותי לעסוק בתחום זה- הייתה הנוכחות שלי באירוע בר מצווה של קרוב משפחה רחוק - אירוע מאוד מרשים עם מסכי וידאו ואומן בובות, אך הנאום של הנער לב ליבו של האירוע - נכתב בשפה גבוהה מידי - לא התאים לשפתו של הנער (
שגם כך התרגש מגודל המעמד...) שהתקשה לבטא את המילים הגבוהות והקהל איבד ריכוז מאוד מהר...לא נעים .... אם כך חשוב מאוד להתאים את כתיבת הנאום לשפתו של הנואם ולהלך הרוח המשפחתי.

כלל שני - בכדי שהנאום יהיה מוצלח, חשוב שהוא יהיה מעניין !
בכדי לכתוב נאום מעניין אנחנו צריכים להבליט מאורעות מעניינים בחיי חתן בר המצווה,לספר על כך שהוא הולך לבית הספר כל יום וצופה בטלוויזיה בשעות הערב- לא ירגש ולא יעניין את הקהל - כי אלו פעולות שגרתיות ,
אך אם נציין חוויות ומקרים לא שגרתיים בחיי חתן הבר-מצווה ואף חוויות שהוא חווה עם חלק מן המוזמנים בקהל : חברים לימודים, דודים , הורים וכו' זה יעניין גם אותם הרבה יותר לשמוע על כך .
לדוגמא אם נציין שבמהלך הטיול השנתי בבית הספר הוא עזר למורה שכמעט החליקה ונוסיף אולי קצת הומור " מה הוא לא יעשה בשביל ציון טוב בתושב"ע ..." זה יראה הרבה יותר מעניין גם לנואם וגם לקהל. אם כך חשוב מאוד לכתוב על חוויות מעניינות ולא שגרתיות בחייו של הנואם.

עצות נוספות בהמשך שיהיה בהצלחה ו...מזל-טוב !
הכותב ירון בוני - סטנדאפיסט מקצועי המתמחה בכתיבת דרשות בר מצווה.
לפרטים נוספים -לחץ כאן


מאחל לכולכם אירוע מוצלח, שמח ושיהיה הרבה במזל טוב !

נתראה בשמחות,


ירון.

אודות הכותב:

הכותב סטנדאפיסט ותסריטאי קומי


שמתמחה בכתיבת דרשות סטנד אפ לילדי בר מצווה.


לפרטים -לחץ כאן.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il