מאמרים - רק באמצעות איזון ושליטה עצמית ניתן להגיע להרמוניה מלאה הדפסה מאתר מאמרים

רק באמצעות איזון ושליטה עצמית ניתן להגיע להרמוניה מלאה

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]רק באמצעות איזון ושליטה עצמית ניתן להגיע להרמוניה מלאה / מאת יואב ברנזוןאיזון הוא עידוןתגובות קשות, אלימות, קיצוניות, מהירות, חותכות וקוטביות מפרות את האיזון הטבעי והעדין שבתוכנו. מעברים חדים מדי בין אקטיביות לפאסיביות, בין אופוריה לדיכאון, בין אופטימיות לפסימיות - הם אלה היוצרים חוסר הרמוניה בחיינו.מי שאינו מקפיד על איזון פנימי, על גמישות, על עידון וריסון של תגובות ועל מעברים חלקים ולא מעברים קוטביים וחדים מדי בין מצבי רוח עולים ליורדים - בהכרח מגיע למצב של קוטביות, חוסר איזון, טשטוש, פחד, בלבול, כעס וחוסר שליטה בחייו.הרמוניה מבוססת על שליטה עצמית מלאההרמוניה היא זרימה טובה וחיובית של החיים ללא תקיעויות וללא עצירות משמעותיות. כדי להגיע למצב של זרימה שוטפת שכזו יש להקפיד על אהבה וקבלה עצמית, על שליטה עצמית מלאה, על חיוביות, על אופטימיות, על ניקיון וסדר, על חריצות, משקיענות ומיצוי עצמי.באופן אבסורדי, הרמוניה אינה מבוססת על טשטוש גבולות, אובדן שליטה או התפרצויות בלתי צפויות - אלא דווקא על הקפדה יתרה על גבולות, על דיוק, על תכנון, על ריסון ומיתון אישי ועל בהירות ושקט פנימי. הרמוניה היא היכולת המופלאה לשלב את הבלתי ניתן לכאורה לשילוב - את הקפדנות ומשמעת הברזל יחד עם פתיחות, יצירתיות ושחרור.רק כשאתם מאוזנים - אתם בוחריםכל דבר - ולא משנה אם הוא טוב או רע - שאותו אנו עושים בהגזמה, במהירות רבה במדי, בקיצוניות ובבוטות מוביל אותנו באופן בלתי נמנע לתוצאה ההפוכה בדיוק. כך למשל, מי שלא יודע לשלוט על רגעי האופוריה והאקסטזה שלו אלא בוחר לאבד בהם שליטה - יגיע כתוצאה מכך לדיכאונות ולנפילות. מי שלא יודע לרסן את ביטחונו העצמי המופרז ובוחר להתמכר לכוחו - יגיע כתוצאה מכך לפחדים, להתרסקויות ולפארנויות.רק כשאתם מאוזנים - אתם נמצאים בשיווי משקל הבריא המאפשר לכם לבחור את אופן התגובה האמיתי שלכם למצבים המשתנים. רק כשאתם מאוזנים - אתם אוהבים ולא מפוחדים. רק כשאתם מאוזנים - אתם מסוגלים לצמוח ולגדול בחיים, אחרת אתם נמצאים במסלול תנודה קיצוני מצד לצד שבו יש רק סבל ללא גדילה, תסכול ללא שלמות, פחדים במקום אהבה ובלבול במקום בהירות והבנה.וטיפ לסיום: מי שרוצה חיים של אהבה והצלחה חייב להקפיד שלא לסטות משביל הזהב, מגבולות ההרמוניה, מאורח החיים המעודן.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il