מאמרים - מה ההבדל בין מנצח כפייתי לבין מנצח אמיתי? הדפסה מאתר מאמרים

מה ההבדל בין מנצח כפייתי לבין מנצח אמיתי?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]



מה ההבדל בין מנצח כפייתי לבין מנצח אמיתי? / מאת יואב ברנזון



מנצח כפייתי



מנצח כפייתי הוא אדם שחייב לנצח אחרים. הוא כפייתי, כי הוא אינו מסוגל לוותר. הוא אינו מסוגל לשחרר. הוא אינו מסוגל להיות במצב שמישהו עובר אותו, שמישהו טוב ממנו או מצליח ממנו או חכם ממנו.



מנצח כפייתי חייב להביס את כולם ולהישאר האחד והיחיד מעל לכולם. הטרגדיה היא שכל המנצחים הכפייתיים נותרים לבד עם עצמם, הם מנותקים מעצמם והם אנשים שלעולם אינם מסופקים, שלמים, רגועים או נינוחים. תמיד יש מישהו שמאיים על מקומם ותמיד יש משהו מציק בנשמתם שגורם לכם להמשיך את מסע החיפוש אחר מילוי אמיתי.



מנצח אמיתי



מנצח אמיתי הוא אדם שבוחר שאחרים ינצחו. הוא אינו כפייתי אלא הוא משוחרר והוא לא פועל מהאגו והמצורך שלו להוכיח עד כמה הוא הטוב ביותר אלא הוא פועל למען אחרים, למען מטרה שגדולה ממנו.



מנצח אמיתי לא מעוניין בכלל להביס אף אחד אלא הוא רוצה שכולם ינצחו והוא עסוק עד מעל לראש בניסיון לחבר, לאחד, לבנות ולהפוך את העולם למקום טוב יותר. עבור המנצח האמיתי, כל יום הוא יום של סיפוק עמוק והוא אף פעם לא מאויים מאחרים או מרגיש חור בנשמתו, כי הוא חי בסיפוק מלא והוא מאושר מכך שהיעוד שלו מתמלא.



הסיפוק הגדול ביותר



הסיפוק הגדול ביותר הקיים הוא לבנות, לחבר, לאהוב, לתת, לעזור, להמציא, לתמוך ולגרום ליותר טוב, ליותר אושר וליותר שמחה בעולם. הסיפוק הרגעי והשולי ביותר הוא לגרום לעצמך סיפוק על חשבון הסבל של אחרים.



המנצחים הגדולים של החיים הם דווקא אלה שלא באמת חושבים על עצמם אלא חושבים על מטרה גדולה מהם. המנצחים הגדולים של החיים הם לא אלה שכל הזמן הורסים אנשים בדרך לניצחונות הפרטיים שלהם אלא דווקא אלה שבונים אחרים בדרך לניצחון הגדול והמשותף של כולם.



וטיפ לסיום: מנצח כפייתי אינו מוכן להפסיד למישהו אחר בשום מקרה. מנצח אמיתי מוכן להפסיד כדי שהמטרה הגדולה ממנו תנצח.





אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il