מאמרים - מדוע אינכם מסוגלים להקרין חום ואהבה להורים שלכם? הדפסה מאתר מאמרים

מדוע אינכם מסוגלים להקרין חום ואהבה להורים שלכם?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]מדוע אינכם מסוגלים להקרין חום ואהבה להורים שלכם? / מאת יואב ברנזון

הורים שתלטניםהורים שתלטנים הם הורים המנסים לכוון ולהוביל את הילדים שלהם ללא התחשבות בילדים עצמם. לעתים, ההורים מאמינים שטובת הילד ברורה להם, אולם הם אינם טורחים להתייעץ, להתאזר בסבלנות, להתפשר או למצוא דרכים יצירתיות לליבו של הילד. במקום זאת, הם נוקטים בצעדים אלימים, שתלטניים ובלתי מתחשבים, ופשוט מכתיבים לילדים כיצד לחיות ואיך להיות.הורים שתלטנים נוטים לקבל החלטות מכריעות עבור הילדים שלהם. הם אינם מאמינים בילדים שלהם ואינם סומכים עליהם ועל שיקול דעתם. הם חוששים שהילדים שלהם יבצעו טעויות, ולכן מתערבים ומקבלים החלטות במקומם. בכך הם משדרים לילדים שהם אינם מעריכים אותם, אינם מקבלים אותם ואינם מאמינים בהם ובכוחם.חוסר כבוד לילדיםילדים זקוקים לכבוד - כמו כל אדם. כאשר הורים מזלזלים בילדים שלהם - הילדים מתחילים לזלזל בעצמם ומאוחר יותר בהורים שלהם. ילדים שאינם מקבלים יחס של כבוד, הערכה ותמיכה מצד ההורים מאבדים את עמוד השדרה שלהם ואת האמת הפנימית שלהם, ומפתחים במקומם דרכים מניפולטיביות להשיג את צרכיהם.ילד שלא מקבל תמיכה אמיתית מההורים, אלא רק הטפות מוסר, התחסדות וכפל מסרים - לומד לא רק לוותר על האמת שלו אלא שהוא גם מבין שעליו לפעול בדרכים מניפולטיביות ושקריות כדי לקבל את צרכיו. הטרגדיה היא, שככל שהתהליך הזה מתגבר והלחץ על הילד גדל - כך הילד עצמו מאבד את טבעו האוטנטי, את צרכיו האמיתיים ואת בטחונו העצמי. במקום להיות מחובר לעצמו - הוא מנסה להתחבר בצורה מלאכותית לצרכים, לציפיות ולרצונות של הוריו ושל אנשים בסביבתו.הימנעות וניכור - כאמצעי הגנה מפני שליטה ודיכויבגילאים מבוגרים יותר, ילדים להורים שתלטניים מפגינים כלפי הוריהם יחס של התנשאות, ניכור, ריחוק ופחד. הם חוששים מפני התערבות ההורים, עד כדי כך שהם אינם משתפים אותם בחייהם, תופסים מהם מרחק ועל פי רוב שמים בפני ההורים מחיצות וגבולות נוקשים ורבים, כדי שאלה לא יגיעו אליהם.ילדים שאינם מסוגלים להקרין חום ואהבה כלפי הוריהם הם בדרך כלל ילדים להורים שתלטנים, שזלזלו ופגעו בהם שוב ושוב. ההימנעות והניכור להורים הם הדרך של אותם ילדים שהתבגרו למנוע פגיעה חוזרת ונשנית מצד ההורים. הניכור והריחוק הם סימן לכעסים ולמשבר האמון של הילדים בהורים.וטיפ לסיום: אי אפשר לאהוב מישהו שמפחיד אתכם. ניכור להורים הוא סימן לכך שאתם מפחדים מהוריכם.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il