מאמרים - בבתים הרסניים וחולים יש מערכת מסרים כפולה הדפסה מאתר מאמרים

בבתים הרסניים וחולים יש מערכת מסרים כפולה

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]בבתים הרסניים וחולים יש מערכת מסרים כפולה / מאת יואב ברנזוןהמסר של הבית ההרסניבבתים הרסניים ובמשפחות חולות ישנה מערכת מסרים כפולה מההורים לילדים. המסר הכפול הוא זה: אתם אמורים להצליח ולהיות הכי טובים אבל בעצם אסור לכם להצליח ולהיות באמת הכי טובים לעולם.המסר של הבית ההרסני נובע מהורים שלא אפשרו לעצמם להצליח, ולכן הם מעבירים לילדים שלהם רק את החלומות והתקוות שלהם - אך לא את הכוונות האמיתיות להיות מוצלחים ומאושרים, משום שההורים עצמם אינם יודעים מהי הצלחה, אושר, מימוש עצמי ורווחה אמיתית.כפל מסרים מוביל לתקיעות ובלבולילדים מבתים הרסניים מוצאים את עצמם מבולבלים ותקועים כל חייהם. מצד אחד, הם רוצים להצליח ולהיות מאושרים והם מרגישים שזה מגיע לכם. מצד שני, הם חשים באופן לא מודע שיש איסור על הצלחה ושבעצם זה בלתי אפשרי עבורם להצליח כי בכך הם מפרים את צו ההורים.ילדים לבתים הרסניים נחלקים לשניים: קבוצה אחת של ילדים מפנימה את האיסור להצליח, "מצייתת" לחוקי המשפחה ומשכפלת את חוסר ההצלחה של ההורים. הקבוצה השנייה של הילדים מורדת באיסור להצליח, "נאבקת" בחוקי המשפחה ויוצרת הצלחה בחיים, לעיתים במחיר התרחקות, ניכור או אף מלחמה עם ההורים והמשפחה.המסר של הבית הבריאבבית בריא אין שני מסרים אלא מסר אחד. בית בריא הוא בית שבוחר בהצלחה ובאהבה באופן מודע, ברור, מוחלט ומגובש. בית זה מעביר לילדים מסר שההצלחה היא טבעית, אפשרית, מותרת ורצויה בהחלט.בבית בריא ישנם הורים בריאים שהגיעו להצלחה בעצמם, והם אינם חוששים ממנה, ולכן הם מפרגנים גם לילדיהם לממש את זכותם הטבעית להצליח בחייהם בדיוק כמותם. בבית בריא הילדים גדלים באופן טבעי עם מסר ברור, פשוט וחיובי על הצלחה, אושר ומימוש עצמי - ללא מסר נסתר, מדכא או מסרס האוסר הצלחה.וטיפ לסיום: ילדים מבתים הרסניים צריכים להתייחס בביטול מוחלט לכל מסר שלילי, מגביל או מאשים מצד הוריהם.
אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il