מאמרים - אנו בוחרים בני זוג המשקפים את ההורה המגונה שלנו הדפסה מאתר מאמרים

אנו בוחרים בני זוג המשקפים את ההורה המגונה שלנו

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

אנו בוחרים בני זוג המשקפים את ההורה המגונה שלנו / מאת יואב ברנזוןבת הזוג שלי מזכירה לי את אבא שלירוב האנשים נוטים לכיוון אחד ההורים שלהם, בעוד שאת השני הם מגנים או מסתייגים ממנו ברמה כלשהי. ההזדהות העודפת עם ההורה האחד באה על חשבון הגינוי של ההורה השני.אם למשל, אתם מזדהים באופן מוגזם עם תכונות ההקרבה וטוב הלב של אימא שלכם קרוב לודאי שתגנו את תכונות האגואיסטיות והחספוס של אבא שלכם. שימו לב, ברובד הגלוי אתם תגנו את אביכם - אבל ברובד הסמוי אתם תימשכו אל התכונות שלו ותרצו אותן לעצמכם. רוב הסיכויים גם שתבחרו בני זוג הדומים בתכונותיהם להורה שאותו אתם מגנים.אנו בוחרים את מי שאנו רוצים להיות ברובד הלא מודעאנחנו בוחרים את בני הזוג שלנו כי אנו רוצים להיות כמותם - רק פוחדים להיות. למשל, אישה שבוחרת גבר שהוא בעל לב טוב ונשמה גדולה היא בדרך כלל אישה אגואיסטית ומניפולטיבית שרוצה להיות טובת לב ובעלת נשמה גדולה כמו בן הזוג שלה רק שהיא פוחדת להיות כזאת. או למשל, גבר שבוחר אישה פיקחית, מנהלת ועסקית מאוד הוא בדרך כלל גבר נאיבי והססן שרוצה להצליח מאוד בחיים ומחפש את הפיקחות והעסקיות שבו דרך בת הזוג שלו כי הוא מאמין שאין לו את התכונות הנדרשות לשם כך.שימו לב, כל עוד לא החלטנו לקבל את ההורה המגונה שלנו ואת התכונות שלו יהיו לנו מאבקים גם עם בני הזוג שלנו המשקפים את ההורה המגונה שלנו, משום שמצד אחד אנו כמהים להיות כמותם אך מצד שני אנו מגנים את תכונותיהם.אל תחששו משינוי תפקידיםהפחד הגדול של זוגות הוא משינוי תפקידים בתוך הזוגיות. פחד זה תוקע את הזוגיות וגורם לה להתקבע במשחק תפקידים מוגבל וחד-ממדי.זכרו, התכלית הבסיסית של זוגיות היא הפרייה הדדית וצמיחה אישית. מי שלומד להחליף תפקידים עם בני הזוג שלו ולאמץ לעצמו את התכונות שלהם - מקדם את עצמו בחיים, מעשיר את יכולותיו, משפר באופן דרמטי את הזוגיות שלו ויוצר שפה מאוד משותפת ודומה לשפתם של בני הזוג שלו.וטיפ לסיום: רוב הסיכויים שבני הזוג שלכם דומים להורה המגונה שלכם. קבלו את ההורה המגונה ואמצו את תכונותיו - ותגלו שהזוגיות שלכם משתפרת והולכת.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il