מאמרים - ילדים שאינם מתבגרים הם סימן להורים ילדותיים הדפסה מאתר מאמרים

ילדים שאינם מתבגרים הם סימן להורים ילדותיים

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]הורים ילדותיים אינם יודעים לחנך את ילדיהם לבגרותעד כמה שהדבר יישמע מפליא, הורים רבים מאוד לא חוו בעצמם התבגרות נפשית ולכן הם אינם יודעים כיצד לעבור בהצלחה את תקופת ההתבגרות של הילדים שלהם.כל עוד הורה הוא ילדותי ולא מפותח רגשית בעצמו - הוא אינו יודע ואינו מסוגל לדעת כיצד לחנך את ילדיו לבגרות ולעצמאות אמיתית.כשההורים מתחילים להתבגר - גם הילדים מצטרפיםהתבגרות משפחתית היא תהליך שבו כל המשפחה מתבגרת ביחד באופן מקביל. תחילה ההורים חווים תהליך של התבגרות עם עצמם ולומדים לשלוט על חייהם ולקחת אחריות על מעשיהם.בהמשך, הילדים מצטרפים לתהליך של ההורים ומושפעים ממנו, משום שכאשר הורים עוברים תהליך של בגרות עצמית הם לומדים באופן אוטומטי כיצד לחנך גם את ילדיהם לבגרות דומה.איך מתבגרים באמת?בגרות פירושה נטילת אחריות אישית לכל אספקט ותחום בחיים שלך, דרישה עצמית למצויינות אישית, חוסר מוכנות לוותר לעצמך, אמונה פנימית אדירה בעצמך ושאיפה תמידית לשיפור וטיפוח עצמי.כאשר הורים לומדים להפנים איכויות אלה בחייהם האישיים - הם גם דורשים את אותן האיכויות מילדיהם. למעשה, רק כאשר ההורים דורשים מעצמם לפתח מידות טובות של בגרות הם מסוגלים להשפיע גם על ילדיהם לאמץ את אותן המידות.וטיפ לסיום: הורה בוגר ואמיתי מגדל בקלות ובטבעיות ילדים בוגרים ועצמאיים כמוהו.אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il