מאמרים - מהם הורים חולים? הדפסה מאתר מאמרים

מהם הורים חולים?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

מהם הורים חולים? / מאת יואב ברנזוןהורים חוליםהורים חולים הם הורים חסרי גבולות. הם לא יציבים, בלתי צפויים, מלאי ביקורת, מפלים בין הילדים, יורדים על הילדים, ובסופו של דבר הם חושבים על עצמם הרבה יותר ופחות מדי על טובתם של הילדים.הורים חולים הם הורים שמזלזלים בילדים שלהם, מקטינים אותם, לא יודעים לחבק ולאהוב אותם, לא יודעים להתחשב ולכבד את ילדיהם אלא בעיקר לפגוע בהם, לסרס אותם, לתת להם תחושה שהם כלום ולבוא אליהם בטענות כל הזמן.הורים שאינם יודעים לאהובהורים חולים הם בדרך כלל הורים שחוו דחייה חזקה בילדותם ומפלס הביטחון העצמי שלהם הוא נמוך. במרבית המקרים, ההורים שלהם הם אלה שדחו אותם, שהקטינו אותם ושגרמו להם להרגיש חסרי משמעות וחסרי ערך.את אותה הפגיעות בדיוק הם מעבירים הלאה לילדים שלהם עצמם וכך הם מנציחים דור פגוע נוסף. הורים חולים הם אנשים שמרוכזים מאוד בצרכים הפיזיים שלהם, שחושבים רק על עצמם כסוג של פיצוי שטחי לדחייה שהם עצמם עברו בילדותם, שאינם יודעים לדאוג לרווחתם של ילדיהם ואינם יודעים באמת לחבק אותם, לתמוך בהם ולעזור להם בשעת הצורך.שריטות, פציעות, חבלות, זלזול, הקטנה והרעלה של הילדיםהורים חולים גורמים לילדים שלהם להתרחק מהם. ככל שעוברות השנים והילדים גדלים, כך הילדים מבינים עד כמה מועטה הנתינה של ההורים שלהם, עד כמה גדולה הנכות הרגשית שלהם, עד כמה ההורים הם חולים ברמה הנפשית ועד כמה ההורים אינם יודעים כיצד להתנהל בצורה נכונה בחיים למרות שבמקרים רבים יש להם כל כך הרבה מה לתת.הורים חולים מרעילים את הילדים שלהם, מסכסכים ביניהם, משתמשים בהם, מנצלים אותם לצרכים האגואיסטיים שלהם, זונחים אותם, מאיימים עליהם, שוללים מהם את הירושה, משתמשים בכוחם הכלכלי כדי לנסות ולשלוט בהם, משפילים אותם, מנסים למנוע מהם לגדול, להתבסס ולהצליח ובסופו של דבר מפוררים את התא המשפחתי והורסים את האהבה שיש לילדים שלהם כלפיהם.וטיפ לסיום: ילדים בריאים מתרחקים בסופו של דבר מהוריהם החולים, כי הם מבינים שהם יכולים רק להיפגע מהקשר איתם.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il