מאמרים - מהי העסקה הלא מודעת עם ההורים שלכם? הדפסה מאתר מאמרים

מהי העסקה הלא מודעת עם ההורים שלכם?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

מהי העסקה הלא מודעת עם ההורים שלכם? / מאת יואב ברנזוןאנו מבצעים עסקאות לא מודעות עם ההוריםמגיל ינקות אנו מבצעים ברמה הלא מודעת עסקאות רגשיות עם ההורים שלנו. העסקאות הללו הן סוג של הסכמה שאנו עושים עם ההורים שלנו, להיות כמותם או לחיות ולפעול בהתאמה אליהם ולמערך האמונות שלהם.למשל, אבא קמצן גורם לילד שלו לעשות איתו עסקה לא מודעת בכל הקשור לכסף. כתוצאה מכך, ייתכן שהילד יבחר להיות אדם חומרני ביותר כדי "לפרנס" את האבא ולגאול אותו מקמצנותו ומפחדיו הכלכליים או שהילד יבחר להיות אדם רוחני וצנוע מאוד כדי "לא להיות לנטל על האבא" וכדי שלא יכביד עליו מבחינה כלכלית.העסקאות עם ההורים מעצבות את חיינוהעסקאות הלא מודעות עם ההורים שלנו מעצבות את חיינו ואת הבחירות שלנו. אם איננו משנים את העסקאות הלא מודעות שאנו מבצעים עם ההורים שלנו - אנו כבולים כל חיינו לתפקיד או למצב מסוים המגביל אותנו.עסקאות עם ההורים הם הסכמות עמוקות מאוד בתת-מודע שלנו. עלינו להיות מודעים להן כדי להבין את עצמנו וכדי לשחרר את עצמנו מהן, אחרת כל חיינו נפעל בצורה מסוימת מבלי להבין מדוע בעצם אנו פועלים באותה הצורה.בחנו את העסקאות שלכם עם הוריכםבדקו מיהם הוריכם. שאלו את עצמכם - איזה עסקאות ייתכן שכרתתם איתם. בכל פעם שאתם מגלים שאתם אובססיביים או כפייתיים לגבי נושא או תחום מסוים בחייכם, עליכם להבין שייתכן שהכפייתיות והאובססיה נובעים מעסקה לא מודעת עם הוריכם שאתם עדיין מתאמצים לקיים אותה.למשל, בחורה חשדנית בגברים עלולה לגלות שהיא ביצעה עסקה לא מודעת עם אימה המפוחדת והפגועה מגברים. על פי העסקה, גם היא תחשוד בגברים, תעמוד על המשמר ותסרב להכניס לליבה אף גבר הכל כדי להישאר נאמנה לאימא שלה.וטיפ לסיום: עסקה לא מודעת עם ההורים מתבצעת בגיל מאוד מוקדם ובדרך כלל היא אינה משתנה אלא כתוצאה ממודעות עצמית ומעבודה פנימית.אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il