מאמרים - מהי מריבה משפחתית ולמה היא גורמת? הדפסה מאתר מאמרים

מהי מריבה משפחתית ולמה היא גורמת?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]חוסר כבוד ואהבה מצד ההוריםמריבה משפחתית היא תהליך עמוק של חוסר כבוד, חוסר התחשבות ושתלטנות מצד ההורים לילדים. מריבה משפחתית נובעת בראש ובראשונה מהעדר כבוד ובגרות מצד ההורים כלפי ילדיהם.הורים שמבקרים את ילדיהם, לוחצים אותם, מתנכרים אליהם, נוטשים אותם, בוגדים בהם, מפרים את האמון איתם, כופים עליהם דברים, מזלזלים בהם, מנצלים אותם לרעה או פוגעים בהם במכוון יוצרים את התשתית לתהליך ארוך ומורכב של מריבה משפחתית.ריאקציה חריפה מצד הילדיםילדים שנפגעו מהוריהם במשך שנים על גבי שנים מאמצים בדרך כלל תגובה קשה כלפיהם. הם נסגרים, מתרחקים ונאטמים מול הוריהם בשל החשש להיפגע מהם שוב ושוב והם מפתחים לעצמם אישיות הפוכה מהוריהם.מריבה משפחתית גורמת לכך שילדים פגועים יעשו הכל כדי לבנות לעצמם חיים המבוססים על השקפת עולם וגישה הפוכה משל הוריהם, הכל כדי להיות נבדלים מהם, לא מזוהים עימם, שונים מהם ורחוקים מהם - פיזית אבל בעיקר גם נפשית.מאבק של חיים שלמיםמריבה משפחתית בדרך כלל מתנהלת במשך חיים שלמים. ההורים והילדים נאבקים אחד בשני במשך שנים על גבי שנים כאשר ההורים מנסים בכוח להשליט את דעתם על ילדיהם בעוד שהילדים מתגוננים מהוריהם.ברוב המקרים, תהליך של פיוס בין הורים לילדים שחוו מריבה משפחתית מחייב את ההורים לשנות גישה. במקום גישה מתנשאת, כוחנית, שתלטנית וילדותית עליהם לאמץ גישה רוחנית, מכבדת, קשובה ורגשית כלפי ילדיהם כדי לזכות באמונם וכדי לבנות איתם יחסים שוויוניים אמיתיים במקום מאבקי כוח ושליטה.וטיפ לסיום: הורים שרוצים לסיים מריבה משפחתית חייבים ללכת עם הילדים שלהם ולא נגדם, לקבל את דרכם ולהיות מוכנים להתייחס אליהם בכבוד.אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il