מאמרים - מה הקשר בין הזוגיות של ההורים לבין היחס שלהם אל הילדים? הדפסה מאתר מאמרים

מה הקשר בין הזוגיות של ההורים לבין היחס שלהם אל הילדים?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

הזוג החברימבנה הזוגיות: קשר זוגי רגוע, חביב, נחמד ותומך. זהו קשר נעים אבל נטול תשוקה או אהבה רומנטית.היחס לילדים: ההורים מדכאים את היצירתיות והתשוקה של הילדים, כפי שהם דיכאו אותו בתוכם.מה הילדים מקבלים מההורים: ההורים ידאגו לכל הצרכים הפיזיים של הילדים אבל לא יעניקו להם תמיכה ברגשות, ביצירתיות או במימוש החלומות שלהם.למה יהפכו הילדים: הילדים יהפכו להיות או אנשים כבויים שמחפשים נוחיות ותפקוד אבל חלקם יחפשו דווקא את האהבה והרומנטיקה שהם לא ראו בבית.הזוג הרומנטימבנה הזוגיות: קשר סוער, מרגש, טוטאלי ודרמטי. זהו קשר מלא אהבה ורגש אבל גם קשר סוער עם הרבה עליות ומורדות, פגיעות ואכזבות.היחס לילדים: ההורים מחנכים את הילדים לחוסר יציבות, לתנודתיות גדולה ולחיים על פי תחושות רגעיות ולא על פי השכל.מה הילדים מקבלים מההורים: ההורים יזניחו את הצרכים הכלכליים והפיזיים של הילדים אבל יעניקו להם לגיטימציה ליצירתיות ולמקוריות.למה יהפכו הילדים: הילדים יהפכו להיות אנשים יצירתיים מאוד ופעלתנים מדי, אבל חלקם עשוי דווקא לחפש את השקט והביטחון שלא היה להם כל ילדותם.הזוג הלעומתימבנה הזוגיות: קשר המבוסס על הישרדות בלבד. זהו קשר רווי מתחים, שנאה, טינה, חוסר אונים ותסכול שבו ההורים יחד רק משיקולי הישרדות כלכלית.היחס לילדים: ההורים מחנכים את הילדים להישרדות, למאבקים אינסופיים, לחוסר סדר ולתחושה כאוטית וחסרת תקווה ול"חוסר מזל" כרוני.מה הילדים מקבלים מההורים: ההורים אינם מעניקים לילדים כמעט דבר אלא נשענים על הילדים כבר מגיל צעיר ותובעים מהם לשרת אותם ולתת להם.למה יהפכו הילדים: הילדים יהפכו לאנשים מתוסכלים, לחוצים ועצבניים אשר מבצעים החלטות שגויות כל חייהם כי הם פועלים מתוך לחץ והכרח.הזוג השלםמבנה הזוגיות: קשר מדהים, חם, חברי ורומנטי המשלב ביטחון ויציבות עם יצירתיות, אכפתיות ורגישות.היחס לילדים: ההורים מחנכים את הילדים שניתן להשיג הכל בחיים, שניתן לשלב בין יצירתיות והיגיון ושיש הרבה אהבה בעולם.מה הילדים מקבלים מההורים: הכל. גם תמיכה כלכלית ופיזית וגם השקעה רגשית ויצירתית.למה יהפכו הילדים: הילדים יהפכו לאנשים טובים, נדיבים, אכפתיים ומעורבים בחיי הקהילה, אנשים מוכשרים ומצטיינים שמצליחים גם בקריירה וגם בזוגיות.וטיפ לסיום: הילדים הם שיקוף של ההורים שלהם. ללא עבודה פנימית מעמיקה - הם יחזרו על אותן הטעויות הזוגיות של ההורים.


אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il