מאמרים - דיכאון טוב ודיכאון רע - מהו ההבדל ביניהם? הדפסה מאתר מאמרים

דיכאון טוב ודיכאון רע - מהו ההבדל ביניהם?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]דיכאון רעדיכאון רע הוא דיכאון כרוני, דיכאון כללי, דיכאון הנפרש על פני תחומים רבים ועל פני זמן ארוך. דיכאון רע הוא דיכאון שקשה להכיל אותו כי הוא נרחב מדי ומעורפל מדי. דיכאון רע הוא עוד סוג של בריחה מהחיים, של הימנעות מהחיים ושל חוסר רצון להתמודד עם החיים ולבנות אותם שלב אחר שלב.דיכאון רע הוא דיכאון המביא לייאוש כללי, לחוסר משמעות בחיים אך גם לחוסר משמעת ותפקוד, דיכאון שלא רק שאינו מניע לפעולה חדשה אלא שהוא גורם להתחפרות קשה יותר במצבנו השלילי. דיכאון רע הוא דיכאון חוסם, דיכאון תוקע, דיכאון שאינו מאפשר יצירת חדש בחיים אלא רק קיבעון ותחושה כרונית של חוסר אונים.דיכאון טובדיכאון טוב הוא דיכאון קצר, ממוקד, קשור בתהליכים, מחזיר לחיים, מצביע על קיומו והתעוררותו של רגש חדש בחיינו. דיכאון טוב הוא תהליך רגשי חיובי המציף אל התודעה שלנו רגשות ותובנות שהדחקנו במשך חודשים ושנים. הדיכאון החיובי מאפשר לכל אותם רגשות חשובים לעלות על פני השטח כדי לעזור לנו לעשות באמצעותם מעשים ולשנות את חיינו.דיכאונות טובים תוקפים אותנו בדרך כלל לפני שינויים משמעותיים בחיים, לאחר סגירת מעגלים, בהשלמת מחזורי חיים, במסגרת פרידה מן העבר או התאבלות על אובדן בדרך לקבלה של משהו חדש וטוב יותר.האמת שמאחורי הדיכאוןדיכאון טוב מביא לכם את כל עוצמת הרגשות שהדחקתם. הוא מעורר ממעמקי הנפש שלכם את האמת הפשוטה שהסתרתם מעצמכם. הוא שולה עבורכם דעות, רעיונות ומחשבות חדשות, כי הוא שוטף אל המודעות שלכם רבדים עמוקים מאוד מקרבכם.דיכאון טוב הוא כמו מחזור של אישה. הוא מנקה, מחטא, מחייה, מחדש, יוצר תקווה לחיים חדשים, לתקופה חדשה. אחרי דיכאון טוב, כמו אחרי בכי טוב, אנחנו מרגישים נקיים יותר, טהורים יותר, מבינים יותר ומשוחררים יותר כדי להמשיך קדימה בחיינו ביתר עוז.וטיפ לסיום: דיכאון טוב דומה לגל רגשי שדוחף אותנו לעשייה חדשה וטובה יותר של חיינו.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il