מאמרים - מהי הפרעה אובססיבית קומפולסיבית (OCD) וכיצד ניתן להתגבר עליה? הדפסה מאתר מאמרים

מהי הפרעה אובססיבית קומפולסיבית (OCD) וכיצד ניתן להתגבר עליה?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]אמונה כוזבת בחוסר ובהפסדאנשים בעלי הפרעה אובססיבית קומפולסיבית הם אנשים שמחזיקים באמונה שגויה וכוזבת בחוסר ובהפסד. במקום להאמין בשפע ובצמיחה, הם בוחרים להאמין שהם רק מפסידים כל הזמן, מאבדים כל הזמן וחסרים כל הזמן.כדי למנוע את מצב ההפסד שבו הם מאמינים שהם נמצאים כביכול - הם כל הזמן צוברים, נצמדים, מחזיקים ושומרים דברים. וכך יוצא, שאת רוב זמנם הם משקיעים בלצבור, עד כדי כך שאין להם זמן להשתמש וליהנות ממה שהם צוברים.קומפולסיביות היא ניסיון נואש לא לטעות ולא להפסיד אף פעםקומפולסיביות היא ניסיון נואש ובלתי אפשרי לא להפסיד לעולם. אנשים קומפולסיביים צוברים כל הזמן כי הם מפחדים לאבד. הם מפחדים ליהנות מהקיים ותמיד מתמקדים במה שאין, במה שאולי יפסידו ובמה שיקרה ברגע הבא במקום ברגע הנוכחי.זכרו, זה בלתי אפשרי לא להפסיד אף פעם. זה בלתי אפשרי שלא לטעות. להפך, מטרתנו בחיים היא ללמוד דרך טעויות. מטרתנו בחיים היא לאבד ולשחרר דברים כדי לקבל דברים חדשים וטובים יותר עבורנו. מטרתנו בחיים היא להשתנות כל הזמן ולהתפתח ולא להישאר קפואים באותו המצב.כיצד משתחררים ונרפאים מצברנות כפייתית?כדי להירפא מקומפולסיביות - עלינו ללמוד להניח לדברים, לדעת לחיות באי-וודאות, לקבל את העובדה שהכל הוא זמני, ללמוד לחיות בתחושת ביטחון שכל מה שאנו זקוקים נמצא בתוכנו ולא מצוי מחוץ לנו בחפצים אותם אנו אוספים.אדם קומפולסיבי הופך לאדם בריא ברגע שהוא מבין שכל הידע, החכמה והכישרון שהוא זקוק להם כדי ליהנות ולשגשג מצויים כבר בתת המודע שלו, והם עומדים לרשותו בכל עת. ברגע שאנו מבינים שבעצם יש לנו הכל - אין לנו צורך כפייתי לצבור חפצים מיותרים או הרים של אינפורמציה טרחנית, ואנו יכולים להתחיל ולזרוק אותם מחיינו מבלי לחוש חוסר יציבות או פחד.וטיפ לסיום: איסוף כפייתי של חפצים מעיד על פחד מחוסר יציבות כלכלי. איסוף כפייתי של אינפורציה מעיד על פחד מהעדר ניסיון חיים וחכמת חיים.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il