מאמרים - כל התמכרות כוללת בתוכה 7 פרמטרים הדפסה מאתר מאמרים

כל התמכרות כוללת בתוכה 7 פרמטרים

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ](1) רגשות אשם ושנאה עצמית אחרי סיפוק ההתמכרותפעולת התמכרות היא פעולה שתמיד לאחריה ישנה תחושה חזקה וחריפה של שנאה עצמי, זלזול עצמי וחוסר סיפוק עמוק. למשל, אחרי התקף בולימיה, אחרי התקף הקאה, אחרי צריכת סם, אחרי הימורים בקזינו, אחרי השתכרות, אחרי גניבה, אחרי קיום יחסי מין מזדמנים או בוגדניים וכו'.(2) צריכה מוגזמתכל פעולת התמכרות מתאפיינת בכך שהיא נצרכת בכמויות גדולות ומוגזמות מבלי צורך אמיתי. צריכה גבוהה של משהו מעידה על התמכרות אליו.(3) החלטות מהירות וחפוזות ביותרפעולת ההתמכרות מגיעה לאחר שיקול דעת מועט והחלטות חפוזות ומהירות. המאפיין הבולט של התמכרות היא חוסר שיקול דעת והחלטה חפוזה ומהירה לבצע שוב את פעולת ההתמכרות מבלי מחשבה נוספת.(4) הבטחה עצמית לא לחזור שוב על אותה התנהגותכל המתמכרים מבטיחים לעצמם שלא יחזרו לבצע שוב את פעולת ההתמכרות לאחר שסיפקו את עצמם, אולם רוב המתמכרים אינם מצליחים לעמוד בהבטחה זאת.(5) התפכחות אחרי סיפוק ההתמכרותאחרי כל פעולת התמכרות וסיפוק הצורך המיידי ישנה התפכחות ממושא ההתמכרות ותחושה של גועל ממנו, אלא שברגע האמת תחושת הגועל מתחלפת בתחושת השתוקקות עזה ופעולת ההתמכרות מתחילה מחדש.(6) אקט של אכזבה, נקמה והרס עצמיכל המתמכרים הם בעלי נטייה להרס עצמי. אצל כל המתמכרים ההתמכרות עצמה היא תוצאה של אכזבה עצמית כלשהי וצורך בנקמה אישית והרס עצמי כחלק מתהליך עמוק של הענשה עצמית.(7) לחץ וחרדהכל המתמכרים הם אנשים חרדתיים ולחוצים באופן קבוע בחייהם המנסים לאחוז במשהו, כלשהו, כדי להירגע ולהרגיש בטוחים יותר בחייהם. ללא לחץ וחרדה אין אפשרות להתמכר לשום דבר.וטיפ לסיום: מי שבונה ביטחון עצמי, חיוביות ורוגע פנימי אמיתי ועמוק מבטיח מראש שלא יתמכר לשום דבר בחייו בצורה אובססיבית.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il