מאמרים - מהו הבסיס להתמכרויות וכיצד ניתן להיגמל מהן? הדפסה מאתר מאמרים

מהו הבסיס להתמכרויות וכיצד ניתן להיגמל מהן?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

הקשר בין התמכרות וביטחון עצמי נמוךככל שהביטחון העצמי של אדם הוא נמוך יותר - כך הוא נוטה יותר להתמכרויות הרסניות ולצורך מיידי ומהיר בחיזוקים, בסיפוקים ובהישגים.כאשר אדם הוא חלש, ביקורתי, חסר ביטחון עצמי וחסר אמונה עצמית - הוא זקוק ותלוי יותר ויותר בחיזוקים חיצוניים ש"יחזיקו אותו מעל המים" ויאפשרו לו להמשיך ולשרוד מבלי להיכנס לדיכאון או להרס עצמי מוחלט.חיזוקים חיצוניים לעומת חיזוקים פנימייםההבדל בין חיזוקים חיצוניים וחיזוקים פנימיים הוא פשוט: חיזוקים חיצוניים אינם תלויים בנו, ואילו חיזוקים פנימיים הם חיזוקים שתלויים רק בנו.אנשים מכורים הם אנשים שתלויים בחיזוקים חיצוניים. דווקא משום שאין להם בחירה או שליטה לגביהם - הם צורכים את החיזוקים החיצוניים ברמות קיצוניות ובכמויות מסוכנות ומוגזמות. לעומת זאת, אנשים חזקים ובעלי ביטחון עצמי גבוה הם אנשים שצורכים חיזוקים פנימיים, אבל משום שהם שולטים על החיזוקים הפנימיים ויוצרים אותם בכוחות עצמם הם אינם מכורים להם והם אינם צורכים אותם בכמויות קיצוניות ומוגזמות.מהי "מולטי התמכרות" וכיצד ניתן להתמודד עימה?מולטי התמכרות היא צורך התמכרותי שעובר טרנספורמציה כל פעם מחדש ו"נדבק" בכל פעם למשהו אחר, לחיזוק אחר, לאלמנט חיצוני אחר. למשל, התמכרות לאלכוהול שהופכת עם הזמן להתמכרות למין או לסמים ולאחריה הופכת להתמכרות לריגושים או לכסף וכן הלאה.הבעיה עם מולטי התמכרות היא שמוקד ההתמכרות אף פעם אינו מטופל והצורך בחיזוקים חיצוניים אינו נעלם אלא פשוט משנה צורה. הדרך להתמודד עם מולטי התמכרות היא לדכא את מוקד הצורך ההיתמכרותי - וזאת על ידי בנייה שיטתית של הערכה עצמית, ביטחון עצמי ואמונה פנימית.וטיפ לסיום: ללא טיפול ממוקד בחוסר הערכה עצמית ובביטחון עצמי נמוך ולקוי - ההתמכרות לא תירפא, אלא רק תשנה צורה כל תקופה.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il