מאמרים - שיקום מערכת יחסים זוגית מחייב כריתת חוזה זוגי חדש הדפסה מאתר מאמרים

שיקום מערכת יחסים זוגית מחייב כריתת חוזה זוגי חדש

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

כשהחוזה הזוגי פגמערכות יחסים שעולות על שרטון הן מערכות יחסים שהחוזה הזוגי שלהן פג ואינו משרת אותם יותר. זוגות במשבר הם למעשה זוגות שממשיכים לפעול על פי חוזה התנהגותי שרק מביא להם צער, פירוד, קושי וסבל.מצד אחד, החוזה הזוגי שלהם אינו טוב להם ואינו תורם להם דבר אלא רק שואב אותם כלפי מטה והורס את חייהם. מצד שני, הם אינם יודעים כיצד ליצור חוזה זוגי חדש שיביא להם אושר ושמחה.כריתת חוזה זוגי חדשכריתת חוזה זוגי חדש היא משימה קריטית ועמוקה לשיקום הזוגי. כריתת חוזה זוגי חדש מחייבת הבנה של הכשלים של החוזה הזוגי הישן ויכולת לבצע בו שינויים תפיסתיים והתנהגותיים.כריתת חוזה זוגי חדש פירושה למעשה הוא שינוי פנימי עמוק של שני בני הזוג ואימוץ כללי התנהגות והסתכלות חדשים. למשל, זוג שרב כל הזמן ועומד בפני גירושין משנה את החוזה הזוגי שלו וכורת חוזה זוגי חדש המבוסס על תקשורת זוגית ויכולת להעביר מסרים בצורה איכותית ונכונה ללא מריבות.החוזה האישי והחוזה הזוגיהחוזה הזוגי הוא החוזה ההתנהגותי והתפיסתי שמוסכם על בני הזוג. זהו חוזה בעל פה שנכרת בתחילת היחסים הזוגיים ולמעשה אינו משתנה במשך שנים, אלא רק על רקע משבר זוגי או הבנה שפג תוקפו. לעומת זאת, החוזה האישי הוא חוזה שכל אחד מבני הזוג כורת עם עצמו והוא מהווה את הבסיס לחוזה הזוגי.כדי לבצע שינוי בחוזה הזוגי וכדי לכרות חוזה זוגי חדש יש תחילה ליצור גם חוזה אישי חדש. כל חוזה זוגי מבוסס על החוזה האישי של כל אחד מבני הזוג עם עצמו, ולכן לא ניתן לשנות את החוזה הזוגי אם לא מבצעים תחילה שינוי בחוזה האישי.וטיפ לסיום: כל שינוי בחיים מבוסס על החלטה פנימית חזקה ועל כריתת חוזה אישי חדש עם עצמנו. שינוי החוזה האישי מאפשר לנו לכרות חוזים חדשים גם עם בני זוגנו ועם אנשים אחרים סביבנו.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il