מאמרים - מהו תהליך של ריפוי זוגי? הדפסה מאתר מאמרים

מהו תהליך של ריפוי זוגי?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

שלב ראשון - מאבק והכאבה הדדיתזוגות שחווים משבר, חולי או נכות הם זוגות שחיים בחסך. שני בני הזוג אינם מקבלים חלקים גדולים מהצרכים הנפשים, הרוחניים, הרגשיים והחומריים שלהם והם סובלים בשל כך.את הסבל וחוסר האונים שלהם הם משליכים אחד על השני. הם מתעללים אחד בשני, נאבקים אחד בשני כדי לקבל בכוח את הצרכים שלהם ומכאיבים אחד לשני כדי להדגים ולבטא עד כמה הם עצמם חווים כאב וסבל.שלב שני - תקשורת והעלאת צרכיםתהליך הריפוי מתחיל בהבנת החסכים של שני בני הזוג ובחשיפת כל מערכת הצרכים הלא מסופקים שלהם. בשלב זה מתחילה להתעורר בין בני הזוג תקשורת הדדית.במקום האשמות, מאבקים, חוסר תקווה וייאוש ישנה תקשורת הדדית שמטרתה לבחון מהם הצרכים שכל אחד מבני הזוג מרגיש שהוא אינו מקבל מהצד השני או אינו מספק לצד השני.שלב שלישי - טרנספורמציה וסיפוק צרכיםשיאו של תהליך הריפוי הוא השלב בו בני הזוג מתחילים להשתנות ולהתהפך. כדי לצאת ממעגל הכאב והסבל שלהם בני הזוג עוברים תהליך של טרנספורמציה והעצמה אישית.ממקום של חסך ושל חוסר הם הופכים את עצמם למקור של עוצמה, חיוביות ונתינה. הם מציבים את עצמם על מסלול שבו הם מסוגלים לתת לצד השני את מה שהוא זקוק מהם ולקבל מהצד השני את מה שהם זקוקים לו ביותר.וטיפ לסיום: צרכים לא מסופקים גורמים לכל זוג לסבול, להיאבק, לפגוע ולהכאיב אחד לשני. סיפוק נכון ומלא של צרכים הופך כל זוג לשמח, חיובי, שלם ומרוצה.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il