מאמרים - מהיכן נובע הצורך לבגוד ומה הוא משרת? הדפסה מאתר מאמרים

מהיכן נובע הצורך לבגוד ומה הוא משרת?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

תקיעות ומעצורים בחיים

הצורך בבגידה אינו נולד יש מאין וללא כל סיבה. בגידה נולדת על קרקע של תקיעות בחיים בכלל ובחיי הזוגיות בפרט. בגידה נולדת על בסיס הרגשה חריפה של מעצורים פנימיים, חוסר אונים ותחושה של נחיתות מול בן הזוג. הצורך בבגידה גדל ומתעצם מתוך תחושה של חוסר סיפוק, תסכול, חולשה והרגשה של "מה הטעם" בחיי האהבה או בחיים המקצועיים. כאשר בן זוג מוצא את עצמו במצב שבו "אין עם מי לדבר" בצד השני - נולד הדחף לפתור את הקושי מחוץ למערכת היחסים, ומשם הדרך לבגידה היא קצרה למדי.

לכולנו ישנו צורך לגדול ולהתקדם. לכולנו יש צורך לבטא את עצמנו. בן זוג שלאורך זמן נמצא במצב של תקיעות ומעצורים בתוך הזוגיות - יחפש בקדחתנות אחר דרכים להימלט מהמלכודת בה הוא נתון. אחת הדרכים הללו היא בגידה.

בגידה נובעת מהרצון לגדול

בגידה מתרחשת כאשר אין עוד משיכה מינית בין בני הזוג וצד אחד מחליט להמשיך ולגדול מבחינה מינית כדי לבטא את המיניות שלו. בגידה מתרחשת כאשר אין עוד תקשורת הדדית ומכבדת בין בני הזוג וצד אחד מחליט שהוא רוצה לגדול מבחינה תקשורתית כדי לבטא את עצמו בצורה איכותית. בגידה מתרחשת כאשר אין עוד שיתוף ואמון בין בני הזוג אלא הכתבה ודיקטטורה של אחד מבני הזוג והצד השני מחליט שהוא רוצה לגדול ולזכות מחדש באוטונומיה אישית ובעצמאות.

הרצון לגדול דוחף אנשים לנסות ולפתור את הבעיות הזוגיות שלהם - תחילה בתוך המערכת הזוגית. אך אם ניסיון זה אינו מצליח, אנשים מחפשים את הגדילה בחוץ. בכל מקרה, יש לזכור שהדחף לצמוח ולגדול הוא חזק ביותר. הוא דוחף אנשים - גם אם הם היו מעדיפים לעצום עיניים ולהישאר במצבם הנוכחי. לכן, כדי להימנע מבגידה ומהצורך באקט חריף שכזה יש להיות קשובים לעצמנו ולצורך שלנו לגדול.

מי שמזניח את עצמו - מגדיל את הסיכוי לבגידה

מי שמזניח את תהליך הגדילה שלו ואינו קשוב מספיק לעצמו - מגדיל את הסיכוי שהזוגיות שלו תעבור משבר, ואולי אף בגידה. מי שנותן לעצמו להתדרדר ואינו מטפל בצורך שלו לצמוח, להשתפר, להתחזק ולהתמודד עם הפחדים האישיים שלו - עלול להפנות את התסכולים והקשיים שלו כלפי בני הזוג שלו והילדים שלו. מי שאינו מבין שכולנו גדלים כל הזמן - ישלם מחיר לא מבוטל על הניסיון המלאכותי להישאר מאחור ולהיות "מה שהוא" ללא שינוי וצמיחה.

כדי להימנע מבגידה - היו קשובים לעצמם. שימו לב לחוסר האונים שלכם, לתחושות המצוקה והקושי שלכם מול בני הזוג שלכם. אל תדחיקו אותם מתחת לשטיח. אל תחפשו מפלטים קלים. בסופו של דבר תיאלצו להתמודד ישירות עם עצמכם ועם חוסר האונים שלכם. בסופו של דבר תצטרכו לגדול ולצמוח, ולקחת אחריות על עצמכם. בגידה היא רק סימפטום לצורך שלכם לגדול. תנו לעצמכם לגדול - ולא תזדקקו לבגוד.

וטיפ לסיום: בריחה לבגידה אינה פיתרון אמיתי. היא רק סימפטום לרצון שלכם להיות אנשים שלמים, חזקים, אוטונומיים ועצמאיים יותר.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il