מאמרים - מהי תופעת הוגיניזמוס, מדוע היא מתרחשת ומה ניתן לעשות כדי לטפל בה? הדפסה מאתר מאמרים

מהי תופעת הוגיניזמוס, מדוע היא מתרחשת ומה ניתן לעשות כדי לטפל בה?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

חרדה ולחץ גורמים להתכווצות הנרתיק

וגיניזמוס היא התכווצות "בלתי רצונית" או בלתי מודעת של השרירים הוואגינליים המקשה, ולעיתים אף אינה מאפשרת כלל, חדירה לנרתיק וקיום יחסי מין מלאים.

נשים הלוקות בתופעה זו הן בדרך כלל נשים ילדותיות וחרדתיות החיות בתחושה מינית של פגיעות מתמשכת, חוסר ביטחון, הישרדות וחשש אמיתי מכפייה, מכאב ומאובדן שליטה מוחלט במהלך אקט החדירה המינית. הדרך שלהן להגן על עצמן ביעילות היא לכווץ את שרירי הנרתיק ולהבטיח את עצמן מפני כאבים, פגיעות וכישלונות רומנטיים. מעניין לציין, שישנם גברים רבים הסובלים מתופעה דומה המתבטאת אצלם בחוסר יכולת להגיע לשפיכה גם בגלל כיווץ "לא רצוני" או לא מודע של סוגרי השופכה והשתן.

פחד מהריון, מאובדן שליטה, מכאב, מהתבגרות

מגוון החרדות והפחדים הגורמים להתכווצות הנרתיק במהלך האקט המיני אצל אישה הוא מגוון ביותר, החל מתפיסה מינית מעוותת כאילו המין הוא דבר רע, המשך בפחדים מכאב החדירה ומכניסה בלתי מתוכננת או בלתי רצויה להיריון וכלה בחששות הקשורות באובדן שליטה, בחוסר אונים ובתחושת השפלה רגשית במהלך האקט המיני.

לב הבעיה של אישה הסובלת מתופעת הוגיניזמוס הוא חוסר ביטחון, תחושת פחד, גישה הישרדותית וצורך תמידי בהתגוננות ובהתכווצות כלפי העולם בכלל, וכלפי העולם המיני במיוחד.

כיצד להתמודד עם תופעת הוגיניסמוס?

כדי להתמודד בהצלחה עם תופעת הוגיניזמוס יש ללמוד כיצד לפתח הרגשה חזקה יותר של ביטחון עצמי, תחושת שליטה מוגברת בחיים, אקטיביות גדולה יותר, חופש מיני גדול יותר וגישה חיובית ואינטימית יותר כלפי מין.

שימו לב, התכווצות נובעת תמיד מפחד ומחשש. התרחבות ופתיחות - מביטחון ומתחושה של שליטה. לכן, אישה שסובלת מתופעת הוגיניזמוס אך מוכנה ללמוד כיצד לבחור לשלוט יותר בחייה תוכל בהדרגה לקיים יחסי מין מהנים ומלאים ללא כל חשש.

וטיפ לסיום: ניתן להשתחרר במהירות יחסית מתופעת הוגיניזמוס אם רק מוכנים לעשות שינוי פנימי מהתגוננות ומפחד לאקטיביות ולחיוביות.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il