מאמרים - בטיחות הדפסה מאתר מאמרים

בטיחות

נכתב על ידי hasofit מעיין

[ הדפסת המאמר ]

אמצעי בטיחות פאסיביים ברכב נועדו לשמור על הנוסע במקרה של תאונות, אבל בשנים האחרונות ננקטו אמצעים כדי להתמודד עם אמצעי
בטיחות שעלולים דווקא לגרום לפגיעות במקום למנוע אותן.

השינויים בתקינת הבטיחות האמריקאית החדשה נועדו להתמודד עם מצב בטיחות פאסיבי בכלי רכב. להבטיח את הנוסעים מפני אמצעי בטיחות פסיביים במכונית האמורים בעצמם להגן על הנוסע, אך בפועל התברר שהם עלולים לפגוע בנוסעי הרכב אם גופם ומשקלם של הנוסעים חורג ממבנה גופו ומשקלו של גבר ממוצע.
זוהי הסיבה שבשנים האחרונות הוחלט לעבור ל"משפחת בובות דמי". (אלו בובות ריסוק המוכרות בוודאי לכם מסרטי בטיחות שונים). בשנים עברו, חייבה התקנה הפדרלית ביצוע של מבחני ריסוק עם בובת דמי זכר בממדי גוף ממוצעים, אבל כיום מושיבים ברכבים המובלים לריסוק גם תינוקות במושב הבטיחותי, ילדים ואף נשות דמי נמוכות. יש לכך חשיבות, הוכח שנשים נמוכות נוטות לשבת קרוב מאד לגלגל ההגה ולכן סובלות מפציעות קשות ואף קטלניות בחזה, כתוצאה מפגיעתו של גלגל ההגה או מפתיחתה האגרסיבית של כרית- האוויר המותקנת בטבורו בזמן תאונות.
מבחן הריסוק החדש, לפיכך מקיף יותר והביא לכך שבמכוניות יותקן ציוד בטיחות שמתאים למגוון של מבני גוף וגודל ולא רק לנוסע זכר ממוצע בגופו וגבוהו.

סדרת הניסויים התקנית החדשה מדמה כאמור מגוון גדול יותר של נהגי רכבים,
נוסעים ואירועי התנגשות במטרה להסיק מהם מסקנות שיושמו בציוד המתאים:
שינוי נוסף הוא בנושא כריות האוויר: נבחנו חיישנים חדשים, מיוחדים, האמורים להפעיל את כריות האוויר על פי ההבדלים בין תאונה מרוככת מול מחסום קשיח למחצה, המתרחשת במהירות איטית ואשר תוצאותיה קלות, לבין תאונה קשה שמול מחסום קשיח במהירות גבוהה.
רבים מנפגעי כריות אוויר הם ילדים, שנפגעו יותר מן האחרים, כתוצאה מפריצתה האגרסיבית של כרית האוויר. התקינה החדשה דורשת לעבור בחינת פריצת כרית גם מול ילדים היושבים ברכב. אחת התוצאות האפשריות של מבדקים אלו תהיה התקנתם של חיישנים נוספים, חיישני מיקום שיבררו אם במושב האחורי של המכונית יושב מבוגר, תינוק או ילד, כך שאגרסיביות הפתיחה של הכרית תותאם גם לגוף היושב מולה. החיישנים אמורים גם "לברר" מה מיקום היושב במושב- יושב, עומד, כורע ברך, חגור או לא חגור ולספק בהתאם לנתונים הללו את ההגנה המרבית על הנוסעים בכל אירוע תאונה.
יישום השינויים האמורים יערך בהדרגה עד לשנת 2010.

אודות הכותב:
מערכת אתר דיסקברי - מאת אחי דוד
מחירון רכב | רכב יד שניה

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il