מאמרים - מחירון רכב - הפחתת מחיר הדפסה מאתר מאמרים

מחירון רכב - הפחתת מחיר

נכתב על ידי hasofit מעיין

[ הדפסת המאמר ]

בקניית רכב או מכירת רכב עליכם לדעת שפרמטרים רבים משפיעים על הערך של הרכב. ננסה להגדיר את ההשפעות על ערך הרכב ובכמה: בעלים קודמים- אם אחד הבעלים הקודמים היה חברה, חברת השכרה או תאגיד הערך של הרכב יפחת עד 10%.
 אם אחד הבעלים הקודמים היה משרד ממשלתי, הערך של הרכב יפחת עד 10%.
במקרה של רכב פרטי אם אחד הבעלים הקודמים היה צה"ל, המשטרה או שהרכב שימש בעבר כמונית אז יפחת ערכה של המכונית עד 35%. אם אחד מהבעלים הקודמים היה בית ספר לנהיגה אז יפחת ערכה של המכונית עד 30% .
אם אחד מהבעלים הקודמים היה קיבוץ ערכו של הרכב יפחת עד 25% וזאת רק במקרה שמדובר ברכב פרטי. (ברכב מסחרי הוא לא יפחת). רכב שאחד מבעליו הקודמים היה חברת ליסינג ערכו לא יפחת.
מספר גדול של בעלים קודמים הוא חסרון כמובן ויוריד את ערכו של הרכב ,אך מספר קטן של בעלים ברכב ישן יעלה את ערכו של הרכב המשומש. מספר חריג של קילומטרים- יכול להוריד את ערכן של המכוניות (מעל 25,000 קילומטרים לכל שנה ירד הערך בכ-5%) , אך גם להעלותו (מתחת ל-10,000 קילומטרים כל שנה).
תאונות- תאונה קלה ברכב תוריד את ערכו ב-5% (מסחרי 8%). סימנים לתאונה בשילדה ו/ או בגג הרכב יפחיתו את ערכו בין 4% ל-12% אחוזים.
מצב מכני ירוד בהתאם לדו"ח בדיקת מכון- יוריד את ערכה של המכונית ב5% עד 10%. (פרטית ומסחרית). רכישה בשיטת מכרז- עלולה להוריד את ערכו של הרכב עד 25% אחוזים.
רכישה מחברת השכרה- עלולה להוריד את ערכו עד 8%. רכב חדש שנעשה בו שימוש עד 6 חודשים – ערכו יפחת עד 6%. מכירה למשרדי "טרייד אין" וסוחרי רכב בעלי תעודה- יפחית את הערך בין 5 ל-15%. תוספות לרכב מעלות את ערכו של הרכב- למשל מערכת שמע או מערכת איתור רכב.

אודות הכותב:
מערכת אתר דיסקברי
מחירון רכב | רכב יד שניה

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il