מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

שלום לכולם.


כולנו יודעים שביקור אצל רופא שינויים אינו דבר זול. אבל אפשר למצוא דרך לחסוך ולא לפרוץ את התקציב ההגיוני.


הנה שתי סיבות עיקריות שבגללן אנו מאבדים את השיניים שלנו:כל שאר הבעיות נגרמות מחוסר טיפול בזמן הנכון וכתוצאה של שלב מתקדם של אחת הסיבות האלה.


במקרה והופיעו תופעות כמו: חניכיים מדממות וכואבות בזמן צחצוח שיניים או בנגיעה בחניכיים, נוצר "חור" בשן – מיד צריך לפנות לרופא שיניים.


טיפול של שלב התחלתי יעלה הרבה פחות מאשר טיפול לאחר הזנחת המחלה והשלב המתקדם שלה. למשל, בביקור של רופא בשלב המוקדם אתם בטח תקבלו המלצות מקצועיות לגבי טיפול במחלת חניכיים מתחילה או רק סתימה אסטטית במקרה של פגיעה התחלתית בשן. להבדיל מזה, טיפול שורש, שיפוץ ובניה של שן, תוספת כתרים ... זה כבר עסק הרבה יותר רציני.


 מחלות חניכיים:


(מחלות פריודונטליות) הן מחלות זיהומיות כרוניות ולעיתים חריפות, הפוגעות בחניכיים וברקמות התומכות את השיניים (עצם הלסת). אצל רוב האוכלוסיה המחלה כרונית ומתקדמת עם הגיל. בקרב אחוז נמוך מהאוכלוסיה קיימת נטייה תורשתית (משפחתית). חולים אלה מפתחים צורה אלימה והרסנית של מחלת חניכיים, לעיתים גם בגיל צעיר.


הגורם לרוב המחלות הפריודונטליות הוא הפלאק (רובד החיידקים ), על כן יש לצחצח ולסלק את הפלאק, גם כמניעה וגם כטיפול במידה והמחלה כבר קיימת. בנוסף יש גורמי חשיפה למחלה כגון אבנית, שחזורים לקויים וכו'.

לעיתים ניתנים גם טיפולים תרופתיים אנטיביוטיים, מקומיים או סיסטמיים, ומתבצעות פעולות כירורגיות זעירות מסוגים שונים לתיקון הנזק ולשיפור אפשרות הניקוי בפה.


כמו כן לפעמים המצב הוא כזה שלא נשאר בכלל במה לטפל. ברוב המקרים כבר מאוחר להציל משהו וחבל על בזבוז כסף וזמן. למצב כזה יש שתי דרכים: שתלים או תותבות. תלוי מיכולות כלכליות וגם ממחלות רקע שונות.


הברירה היחידה, איך לא, זאת פניה לרופא שיניים בזמן, מיד אחרי שהבחנו בתופעות ראשוניות. לצערי הבעיה לא תיעלם בעצמה, מפה והלאה תהיה רק החמרת מצב המחלה.


בנוסף, ברוב המקרים של פניה לרופא שיניים בזמן ניתן לקבל מספר הצעות לדרך הטיפול.


אל תחששו לשאול.


 ולילדים יש את אותן תופעות ומחלות שיניים וחניכיים כמו למבוגרים. זה אינו תלוי בגיל. כמו כן יש להם בנוסף בעיות מיוחדות לגילאים הצעירים.


השוני גם בזה שתהליך התפשטות המחלה מהיר יותר אצל הילדים וההשלכות שלה יותר מסוכנות. ואם פונים לרופא בעתו ולא מחכים להחמרת המצב ככה הטיפול יהיה יותר קל ומהיר.


 

אודות הכותב:

בברכה,


דר לינה לויט


מרפאת שיניים באשקלון

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il