מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

זוגיות ומערכות יחסים הן ככל הנראה הנושאים הפופולריים ביותר שאפשר לקרוא אליהם בכל מגזין יחסים. אנחנו מוטרדים מהן כשהן נקלעות למשבר ואנחנו כמעט שלא מתייחסים אליהן כשהן מתנהלות כשורה. זה מובן מאליו בעינינו שכל זוגיות חייבת להיות נוחה ונעימה ולכן כשהיא משתבשת אנחנו מתעקשים לתקן אותה שוב ושוב גם כשנכשלנו וגם כשהיא חסרת תקנה. אולי בגלל זה חשוב להבין למה אנחנו מתעקשים להישאר ומתקשים לשחרר.


מערכת יחסים היא משפחה

אנחנו רגילים לחשוב על עצמנו על יחידה משפחתית בדרך כלל משום שאנחנו חיים בחברה שמקדשת זאת. אנשים שחיים לבד בדרך כלל מצופים למצוא זוגיות והלקים משפחה ולכן רבים אינם לומדים לחיות לבד עם עצמם ולהיות מרוצים מכך גם כשאין להם בני זוג. בגלל זה כשיש כבר זוגיות אנחנו נוטים להיאחז בה ככל האפשר גם כאשר היא לא טובה כדי לא לחזור ללבד. הלבד אומר שנכשלנו, שאנחנו שוב לא שלמים אלא זקוקים להשלמה, ושאולי היינו יכולים לעשות יותר משום שזה בטח לא נורמטיבי ולא קביל להודות בכך שמערכת יחסים לא עובדת בשבילנו. וזה מה שמוביל לסיבה הבאה שבגללה אנחנו מתקשים לשחרר – התחושה שיש משהו היינו יכולים לעשות ולא עשינו, האשליה.


האשליה שאפשר לתקן כל דבר

לימדו אותנו שצריך להשקיע במערכת יחסים ושאם היה מה שחיברו בינינו מלכתחילה יכול לחזור ולעבוד אם אנחנו רק נמצא דרך לנקות את המשקעים שנוצרו ונמצא מחדש את הניצוץ האבוד. האשליה שכל מערכת יחסים יכולה להימשך לנצח היא בעיה גדולה שמקשה לשחרר ולהשתקם לבד כדי להמשיך לזוגיות הבאה או פשוט כדי לחזור ולהאמין בעצמנו גם כשאנחנו ללא בני זוג. ההתפכחות מהאשליה שאילו רק היינו עובדים על זה יותר הכל היה מסתדר מונעת מאתנו להחלים ולפצע להצטלק, וממילא היא מונעת מאתנו לראות שאולי יש בני זוג שמתאימים  לנו יותר.


התבססות על מיתוסים שאינם נכונים

מיתוסים שאינם נכונים מלווים אותנו כקלישאות לאורך ימי האנושות. המיתוס שנישואים לא מפרקים, שאנחנו מחוברים לכל החיים, שיש לנו נשמות תאומות שאתן צריך ללמוד לחיות, שאפשר וצריך לתקן אחד את השני, שתפקידנו בכלל להיות תיקון של הגלגול הקודם או שאנחנו נועדנו לטפל אחד בשני ולהתחבר דרך הפצעים והכשלים שלנו ולצמוח יחד גורמים לכל כל הרבה התקיעויות לא מתאימות ואף פוגעניות מאוד. חשוב להבין שזה לא תפקידנו לטפל פסיכולוגית בבני זוג. יש אנשי מקצוע שזה תפקידם וגם נכון יותר לעשות זאת דרכם כי הם היחידים שיכולים לשמוע הכל ללא שיפוטיות ומבלי להיפגע רגשית. כמו כן, זה לא נכון שאנחנו חייבים להישאר עם בני זוג לא משנה מה קורה, משום שגם אם אנחנו אוהבים אותם, את עצמנו חובה לאהוב יותר, הרבה והרבה יותר. רק ברגע שנבין זאת נוכל לשחרר את האשליות והמיתוסים לדרכם ולמצוא זוגיות טובה ונכונה יותר.

אודות הכותב:

תקשורת זה דבר חשוב

מרינה קמינסקי

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il