מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

יועץ פיננסי לתכנון כלכלת המשפחה

איך מתכננים את כלכלת המשפחה? איפה כדאי לחסוך – והיכן לא? ומהי הדרך הטובה ביותר לתכנן את כלכלת המשפחה כך שנצליח להגיע למצב המיוחל, שבמסגרתו ההכנסות גבוהות יותר מההוצאות? ומה עושים עם הסכום שפתאום התפנה?


ובכן, אחד הדברים הראשונים שמשפחה בוחרת לעשות עם כסף פנוי הוא לנצל אותו לטובת יצירת חיסכון. בין היתר, אפשר לבחור לחסוך באפיקים לטווח קצר, בינוני וארוך.


חיסכון לטווח קצר למשל לרוב מבוסס על חשבון הבנק, בעוד חיסכון לטווח בינוני יכול להיות קרן השתלמות. לשם השוואה, חיסכון לטווח ארוך כולל את קרן הפנסיה. עם זאת, כאמור הכל מתחיל בשאלה האם אכן יש פער חיובי בין ההכנסות וההוצאות.


כאן בדיוק נכנס יועץ פיננסי לתמונה

העיקרון המנחה בתכנון של כלכלת המשפחה לא תמיד פוגש את המציאות. אצל הרבה מאוד משפחות, יש גם פער בין מה שההורים שואפים להשיג לבין מה שנעשה בפועל. במקביל, יכול להיות שההורים עצמם לא יצליחו להציב יעדים ריאליים שבהם הם יכולים לעמוד.


הפתרון במקרים כאלה הוא לערב איש מקצוע חיצוני כמו יועץ פיננסי. היות ומדובר על איש מקצוע אובייקטיבי שמגיע מבחוץ, יש לו את כל הניסיון הנדרש. בזכות הניסיון של היועץ, ניתן כיום לתקן את התנהלות כלכלת המשפחה ולהשיג יתרונות משמעותיים.


תכנון כלכלת המשפחה בצורה מסודרת

האמת היא שהתכנון של כלכלת המשפחה הוא עניין של החלטה. עוד לפני שנכנסים אל עובי הקורה ומחפשים כלים פרקטיים כדי לעשות את זה, יש מקום לתכנן את כלכלת המשפחה על בסיס רעיוני. זה הבסיס שלפיו בוחרים יעדים לכלכלת המשפחה, מחליטים איפה להדק את החגורה ובודקים האם יש צורך להגדיל הכנסות.


יועץ פיננסי למשל יכול לעדכן את ההורים במשק הבית לגבי היתרונות והחסרונות של החלפת מקום עבודה. כולם רוצים כמובן להרוויח יותר, אבל יכול להיות שזה יבוא על חשבון זמן איכות עם הילדים. ספציפית בכלכלת המשפחה, העניין הוא שמדובר על מערכת שיקולים רחבה, רגישה ומורכבת.


תמיד כדאי לערב בעלי מקצוע

יותר ויותר משפחות מבינות היום את החשיבות של התייעצות עם בעלי מקצוע. מבחינת משפחות שמעוניינות בייעוץ לכלכלת המשפחה, היתרון הוא שרואים את התוצאות מאוד מהר. באופן כללי, תמיד כדאי לערב בעלי מקצוע.


אם מוסיפים למשוואה את הידע של יועץ פיננסי מקצועי ומנוסה, קל יותר להבין את הערך שלו באופן שבו מתכננים את העתיד. זו סיבה מעולה לערב יועץ שילווה אותך בכל אירוע של משבר כלכלי -ולהמשיך להיות איתו בקשר גם בשגרה – כדי להימנע מבורות שעם ההכוונה הנכונה באפשרותך יהיה להימנע מהם.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il