מאמרים - מהו אפוקסי שקוף ולמה הוא משמש הדפסה מאתר מאמרים

מהו אפוקסי שקוף ולמה הוא משמש

נכתב על ידי יוסי אהרון

[ הדפסת המאמר ]

החומר ששינה את העולם

יש הרבה חומרים שעם הגילוי שלהם שינו את העולם. אמנם בעץ ובאבן כבר למדנו להשתמש לפני אלפי שנים אך בחומרים חדשים כמו פוליקרבונט, שעווה, אלומיניום או שעם למדנו להשתמש רק במאות או בעשורים האחרונים ואנו יכולים לדעת כיצד נראה העולם עוד לפניהם. אחד החומרים החשובים ביותר שיש בתעשיות רבות בימינו הוא האפוקסי שמשמש את התעשיות השונות בעולם לשימושים שאין להם תחליף וכיום כבר יהיה קשה מאוד להסתדר בלעדיו. האפוקסי הוא חומר שמגיע נוזלי ובאמצעות זרז מתייבש במהירות מה שנותן לנו שימושים מגוונים בתחום הציפויים, הצבעים והדבקים.


מהו אפוקסי שקוף ולמה הוא משמש?


    • האפוקסי השקוף הוא אפוקסי מחוסר צבע והוא יכול לשמש למגוון רחב של שימושים כגון רצפת אפוקסי. אחד השימושים הבולטים שלו הוא לציפוי מוצרים שונים. ניתן להשתמש באפוקסי השקוף כדי ליצור מראה חלק ומבריק יותר לשעונים, למחזיקי מפתחות ולכל מוצר שעשוי מסוגים שונים של חומרים. הציפוי הזה לא רק נותן ברק אלא נותן עמידות מדהימה כנגד שריטות ונגד מים. תחתיות של משקאות, צעצועים, אביזרים לסלולר ועוד רבים אחרים כולם עוברים ציפוי באפוקסי חסר צבע ששומר על הצבע שלו ונותן לו עמידות לאורך זמן רב.

    • אפוקסי שקוף יכול לשמש גם למוצרי עץ. יש הרבה רהיטים שנמרחים באפוקסי שקוף וכך הופכים להרבה יותר עמידים. חנויות רהיטים רבות משתמשות באפוקסי השקוף כמעין לקה כאשר פרגולות, דקים לגינות, שולחנות, מערכות ישיבה ועוד שלל מוצרים נמרחים בו באופן קבוע כשלב אחרון לפני הגעה ללקוח.

    • אנחנו מכירים את סוגי הדבקים שיש בעולם ורוב הדבקים הם למעשה אפוקסי בצורתו השקופה. האפוקסי השקוף הוא זה שמרכיב את הדבקים הללו שבחשיפה לאוויר מתייבש ומדביק חלקי נייר, חתיכות עץ או כל חומר קל אחר.

ציפוי אפוקסי לרצפות

השימוש באפוקסי השקוף לא פוסח על הרצפות. אמנם רצפת אפוקסי היא רצפה מיוחדת שיכולה להיות מותקנת מלכתחילה אך גם מי שרוצה לשפר את הרצפה הנוכחית שלו יכול למרוח אפוקסי שקוף שמצד אחד ישמור על הסגנון ועל הצבע שלה ומצד שני יעניק לה מראה חלק לחלוטין, כזה שאך רהיט לא ישרוט ואף חבלה לא תשבור. למעשה הציפוי האפוקסי יכול להיות שקוף אך גם צבעוני. והוא מתאים לכל סוגי הרצפות אך בעיקר משתמשים בו בריצוף העשוי מבטון מוחלק. אז אם אתם רוצים לשמור על הריצוף שלכן אנו ממליצים לבחור קבן אשר יציע לכם שירותי ציפוי אפוקסי.

אודות הכותב:

מחפשים קבלן החלקת בטון--היכנסו לאתר http://www.ya-road.co.il/

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il